زمین برای طرح مسکن ملی در نظر گرفته شده است


ایسنا/ سیستان و بلوچستان نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به کمبود زمین برای ساخت منازل نهضت ملی مسکن گفت: راهکارهای ایمن سازی زمین های کم رونق به طور کامل در قانون جهش نسل مسکن پیش بینی شده است و وزارت راه باید بر اساس آن عمل کند. وظایف آنها.»

به گزارش ایسنا – اسماعیل حسین زهی در رابطه با کمبود زمین در برخی استان ها برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن، گفت: طبق قانون، جهش تولید مسکن، وزارت راه و شهرسازی موظف است از زمین بترسد. . کمبود در برخی شهرها؛ خرید زمین مورد نیاز برای احداث واحدهای پروژه نهضت ملی مسکن در محدوده شهری و یا استفاده از زمین مازاد متعلق به سایر ارگانها.

نماینده خاش افزود: بر اساس قانون جهش تولید مسکن، وزارت راه نیز می تواند نسبت به تغییر کاربری اراضی متعلق به وزارت جهاد کشاورزی و منابع طبیعی و الحاق آن به محدوده شهر اقدام کند، بنابراین کمبود وجود دارد. استراتژی های تامین زمین به طور کامل در قانون پیش بینی شده است.» و وزارت راه و شهرسازی فقط باید به وظایف قانونی خود عمل کند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: وزارت راه باید هر چه سریعتر نسبت به تامین زمین مورد نیاز برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال اقدام و روند ساخت واحدهای مسکونی آغاز شود.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

«افسانتین» نسخه طب سنتی ایران برای بیماری های کبدی

محققان ایرانی در پژوهشی جالب به بررسی نقش گیاه افسنطین در درمان بیماری های کبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.