جشنواره کتاب 1401 در فارس برگزار می شود


ایسنا/ فارس مدیر کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس گفت: جشنواره کتاب سال نو با حمایت دولت و شهرستان ها راه اندازی می شود تا مردم کتاب های فاخر خود را به کتابخانه مساجد اهدا کنند.

حجت الاسلام حسین امیدی در نشست خبری که یکشنبه 16 اسفندماه به مناسبت سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد برگزار شد، گفت: گرفته شده است.

مدیر کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس افزود: سال گذشته در سامانه «مسجد کودک» 11 کانون مساجد فارس مقام برتر کشور را کسب کردند و در موضوع برتر «منتظر ظهور» قرار گرفت. مرکزی در کازرون رتبه برتر کشور را به خود اختصاص داد.»

وی افزود: بنابراین در سرسرای تئاتر و تولید تئاتر فاخر کانون حضرت موسی بن جعفر(ع) مقام اول و در کارآفرینی زنان بدسرپرست و بی سرپرست مرکز شهدای سلطان آباد شیراز مقام اول را کسب کردند. محل. ” به دست آورد.

امیدی گفت: در گروه فیلم کانون «فاطمه زهرا(س)» زرقان و کانون «شهید علی اصغر اتحادی» شیراز در آموزش قرآنی موفق شدند.

وی ادامه داد: کانون «فراموش شده» فدائیان ولایت «در سرود و در پرتال رسانه»، شهید ربیع «مرکز برنده استهبان» و «جامعه شهید سلیمانی کوهچنار» مقام برتر در پورتال دانش و ترویج مطالعه

مدیر کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس افزود: کانون «شهید رجایی» کازرون در رواق همدلی و حمایت معیشتی و در بحث رواق کتاب کازرون «سید الشهدا» انتخاب شد. (MP).» مرکز.

وی تاکید کرد: در رواق فناوری، کانون «شهید حسین عبداللهی» شیراز انتخاب شد و در این رواق، ابتکارات بچه های مسجد بر فناوری های روز، نرم افزارهای مختلف و… از جمله «سید الشهدا(ع)» متمرکز است. مرکز مسجد شیراز شهر جوادیه است که عملکرد خوبی در رواق فناوری دارد.

مدیر کانون های فرهنگی هنری مسجد فارس با اشاره به برگزاری رویداد «فهما» گفت: این رویداد مسابقه ای بین تمام مساجد کشور است که امسال برای سومین سال برگزار شد و به برتری رسیدیم. کانون های مساجد فارس.

امیدی ادامه داد: یک هزار و 252 کانون فرهنگی مساجد در استان داریم و اعضای ثبت نام شده این کانون ها 82 هزار و 384 نفر هستند و همچنین 680 کتابخانه در مساجد استان داریم که از این تعداد یک هزار و 240 کتابخانه دائمی هستند.

وی تاکید کرد: برخی از این کتابخانه ها با کتابخانه های عمومی استان رقابت می کنند و موضوعات متنوعی دارند که می توان به کتابخانه مسجد «حضرت ابوالفضل(ع)» واقع در پشت باغ بهشت ​​شیراز اشاره کرد.

امیدی گفت: سال گذشته سه شنبه تجلیل از خانواده معظم شهدای استان، نمایش فیلم های ویژه و نمایش فیلم های جشنواره «عمار» در مساجد استان و اکران ویژه فیلم در تالار حافظ برگزار شد. در حال بررسی باشگاه ها هستیم و امسال نمایشنامه «پرچم جاویدان» به باشگاه ها نمایش داده شد.

وی ادامه داد: در مسابقات قرآنی مدهامتان 800 دانش آموز زیر 16 سال از کانون های فرهنگی مساجد فارس شرکت کردند و در رشته صوت و لحن فارس در فهرست کشوری قرار گرفته است.

امیدی افزود: مسائل دهه فجر و دهه کرامت مسجد توسط کارکنان کانون های فرهنگی هنری مسجد فارس رسیدگی شد و در راستای مبارزه با کرونا، روحانیت کانون مساجد اقدامات موثری برای توانبخشی بیماران کرونایی انجام داد.

وی تاکید کرد: در توزیع بسته های معیشتی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان با همکاری سپاه و بسیج به صورت ماهانه فعال هستند و در بحث پرداخت معوقات و اجاره بها تاک.

امیدی ادامه داد: ضمن رسیدگی به بیماران عروق کرونر و بیماری، برگزاری یادواره تعدادی از شهدای مدافع سلامت از جمله مرثیر «رحیمی» شهید مدافع سلامت، تجلیل از خانواده شهدای امنیت از جمله «جعفری» و «رنجبر» با حضور در منزل شهدا در عرصه ورزش با برگزاری مسابقات متعدد بین مساجد در قالب جام های فوتبال و فوتسال سردار سلیمانی و سایر حاکمان رزمی، کانون های فرهنگی مساجد همواره دارای زمین بازی بوده اند.

وی با اشاره به بخش استانی طرح مهندسی فرهنگی گفت: 86 برنامه برای این بخش فرهنگی در فارس تعریف شده است که نهادهای فرهنگی موظف به اجرای آن در سال جدید در حوزه فرهنگی، هنری و … هستند. برنامه های اصلی خانواده محور هستند.” خانواده متعالی رویداد تعیین کننده آن است.

امیدی خاطرنشان کرد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مجریان اصلی این طرح‌ها هستند و 4 هزار و 737 مسجد در این 86 طرح مشارکت خواهند داشت و تمرکز کار خانواده متعالی بر مسجد و محله تولید است.

مدیر کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس گفت: 12 هزار میلیارد تومان برای طرح تعالی خانواده در کشور مصوب شده است اما بودجه فارس در این زمینه هنوز تعیین و ابلاغ نشده است.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

هنوز بیستمین دوره انتخاب همسران بازنشسته، بازمانده و ازکارافتاده نمونه

همزمان با 25 ذی الحجه روز خانواده و تجلیل از بازنشستگان، بیستمین دوره منتخب بازنشستگان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.