طرح انتقال سواد و پیوند زندگی؛ سواد اولیه جامعه


ایسنا/ د خراسان معاون سوادآموزی وزیر آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: اجرای طرح تحول پیوند سوادآموزی و توسعه بر اساس راهبردهای سند تحول بنیادین و یکی از راهکارهای سوادآموزی جامعه است.

مهدی مرتضوی امروز یکشنبه 15 اسفندماه گفت: این طرح زمینه لازم برای سوادآموزی و توانمندسازی در زمینه مهارت های زندگی، مهارت های اجتماعی، شهروندی و حرفه ای را برای مخاطبان بی سواد و بی سواد فراهم می کند.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش دی خراسان، وی ادامه داد: یکی از ویژگی های دانش آموزان بزرگسال با سواد داشتن مسئولیت های متنوع شغلی، خانوادگی، اقتصادی و اجتماعی است، بنابراین می خواهند مهارتی را بیاموزند که با استفاده از آن، آنها می توانند مشکلات فوری و ضروری اجتماعی، خانوادگی یا اقتصادی خود را حل کنند.

عضو شورای حمایت از سوادآموزی خراسان جنوبی افزود: این طرح در 120 مرکز آموزش محلی در سراسر کشور اجرا می شود و در استان خراسان جنوبی نیز با توجه به نیازسنجی انجام شده در دو مرکز آموزشی محلی، ارتباط بین سوادآموزی وجود دارد. و زندگی کردن در مناطق کم برخوردار شهرستان بیرجند.

معاون سوادآموزی وزیر آموزش و پرورش افزود؛ این مراکز علاوه بر آموزش سوادآموزی، مهارت های اساسی زندگی را به دانش آموزان باسواد آموزش می دهند.مهارت های اساسی زندگی امروزه نقش بسزایی در رفع آسیب های اجتماعی دارد. آگاهی اجتماعی و شور و نشاط در بین شهروندان از دستاوردهای مهم این مراکز است.

مرتضوی یادآور شد: این مراکز در سال جاری حدود 200 نفر باسواد را برای ارتقای مهارت های حرفه ای خود آموزش داده اند و هم اکنون افراد باسواد در کارگاه های خیاطی، بافندگی، آشپزی، سفره آرایی و قلاب بافی آموزش می بینند. معیشت خانواده ها هم کمک زیادی کرده است.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

«افسانتین» نسخه طب سنتی ایران برای بیماری های کبدی

محققان ایرانی در پژوهشی جالب به بررسی نقش گیاه افسنطین در درمان بیماری های کبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.