قیمت ماهی قزل آلا احتمالا تا شب عید افزایش نمی یابد


ایسنا/ خراسان رضوی یک تولیدکننده ماهی با اشاره به خودکفایی خراسان رضوی در تولید ماهی قزل آلا گفت: قیمت ماهی قزل آلا احتمالا تا شب ثابت می ماند و افزایشی نخواهد داشت.

علیرضا نخعی راد در گفت وگو با ایسنا، درباره قیمت ماهی قزل آلا در شب عید اظهار کرد: هم اکنون ماهی قزل آلا در فروشگاه های سطح شهر کیلویی 64 هزار تومان به فروش می رسد.

وی افزود: ماهی در مغازه های سطح شهر با قیمت کیلویی 70 تا 75 تومان به مصرف کنندگان عرضه می شود. یعنی تا زمانی که ماهی به دست مصرف کننده برسد قیمت ماهی قزل آلا حدود 10 درصد افزایش می یابد.

این تولیدکننده ماهی درباره تولید ماهی قزل آلا در خراسان رضوی گفت: امسال بستر تولید ماهی در استان بسیار خوب است و خراسان رضوی در پرورش ماهی قزل آلا تقریباً خودکفا است. بنابراین در پایان سال نیازی به واردات بار از استان های دیگر نیست.

نخعی راد درباره افزایش قیمت ماهی قزل آلا به دلیل افزایش تقاضا در پایان سال توضیح داد: در بازار مشهد تنوع قیمتی این نوع ماهی چندان زیاد نیست. با توجه به اینکه تولیدکنندگان قیمت فروش را اعلام می کنند، بنابراین قیمت ماهی در پایان سال بین 2 تا 3 درصد می تواند تغییر کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر قیمت ماهی قزل آلا در هر نقطه نسبت به سال گذشته حدود 30 درصد افزایش یافته است. این افزایش قیمت در آذرماه امسال 50 درصد افزایش داشت اما اکنون قیمت ماهی قزل آلا 20 درصد کاهش یافته است.

این تولید کننده ماهی گفت: با توجه به اشباع بودن تولید ماهی قزل آلا در استان، قیمت این ماهی در سال جاری نسبت به سایر پروتئین ها رشد کمتری داشته است و مصرف کنندگان ترجیح می دهند بیشتر از این ماهی مصرف کنند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.