شاهرخی: می دانستم استیلی در گلزنی برای آمریکا خوب است!


سرمربی و سرمربی سابق تیم ملی می گوید حمید استیلی را نمی شناسد و فقط می داند که او به آمریکا گل ایرانی زده است.

همایون شاهرخی در گفت وگو با ایسنا، درباره قرارداد مهدی مهدوی کیا به عنوان سرمربی تیم ملی امید و کاهش دستیاران خارجی این مربی گفت:؟ در نهایت رئیس هیئت مدیره یا کمیته فنی الکی در ایران نظر می دهد و یک نفر انتخاب می شود. حالا آن شخص انتخاب شده است، باید دست او در انتخاب همکارانش آزاد باشد. گاهی دلار 30 هزار تومان می شود و می گویند دستیارانت را از ایران انتخاب کن و گاهی دلار 7 هزار تومان می شود و اجازه می دهند کمک خارجی انتخاب کنند. در عین حال بستگی به شرایط روز دارد.

وی با اشاره به شناخت خود از مهدی مهدوی کیا گفت: خوشبختانه مهدوی کیا مشکل اخلاقی، فنی و مالی ندارد و اگر هدایت تیم ملی امید ایران را پذیرفت به دلیل علاقه به کشورش است. اگر دوست نداشت به ایران نمی آمد. او برای خدمت آمده است و به همین دلیل ورزشکاران پشت او هستند. او برای مهدی که حوصله اش سر رفته بود حاشیه هایی ایجاد کرد و سعی کرد چهره او را در جامعه پایین بیاورد و این ماجرا هم برنامه ریزی شده بود.

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران تصریح کرد: مهدوی کیا زحمت کشیده و تیم ملی را از مرحله مقدماتی بالا برده و قرارداد خود را از قبل امضا کرده است. تا جایی که من مهدی را می شناسم معمولا خودش دستیاران مربی را انتخاب می کند و زیر بار نمی رود. مگر اینکه برای مدتی تغییر کرده باشد!

شاهرخی در پاسخ به اینکه مهدوی کیا اکنون تنها یکی از دستیاران خارجی خود را در اختیار خواهد داشت و بقیه به دلیل مسائل مالی در کنار او نیستند، گفت: باید بپذیریم که وضعیت اقتصادی ما چقدر بد است. فدراسیون فوتبال نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی در پاسخ به انتخاب حمید استیلی به عنوان سرپرست تیم ملی فوتبال ایران گفت: اصلا او را نمی شناسم. فقط من می دانم که استیلی گل ایران را به آمریکا زد. من در مورد فولاد چیز زیادی نمی دانستم. او هرگز شاگرد من نبود و با هم ارتباط نداشتیم. در نتیجه هرچه می گویم نادان است.

سرپرست سابق تیم ایران در پاسخ به اینکه انتخاب نهایی یک چهره فوتبالی برای این پست را چگونه می بیند، گفت: مدیران تیم ملی خواهان ویژگی هستند که سرمربی باید داشته باشد. مدیر باید تمام مراحل فوتبال را پشت سر گذاشته باشد و به دنبال مربی ای نباشد که با سقوط مربی جایگزین مربی شود. برخی از افراد برای رسیدن به هدف آینده خود مشاغلی را انجام می دهند. می دانم که استیلی فوتبالیست است و برای تیم ملی بازی کرده است، اما نمی دانم قبلا کجا به عنوان سرمربی کار کرده است. امیدوارم در کنار مدیریت فوتبالیست ها بایستد و در آینده بتوانیم بگوییم اگر فوتبالیستی را انتخاب کنیم می تواند این امتیازات را بگیرد.

سرمربی اسبق تیم ملی ایران درباره سرمربی میرشاد ماجدی در فدراسیون فوتبال نیز گفت: هر که خاک فوتبال خورده از بقیه تاثیرگذارتر است. او همچنین باید کنترل داشته باشد. ما فردی را داریم که فوتبالیست و مدیر خوبی است، اما افرادی هم هستند که فوتبالیست و مدیر خوبی نیستند. اگر هر دو را داشته باشد خوب است. من نمی دانم، اما توصیه می کنم تحت تأثیر جو، رفیق بازی و روتین قرار نگیرید. کاری که او می خواهد انجام دهد و با همفکرانش به آن دست یافته است، این است که برای آینده فوتبال بازی کند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.