تحریم روسیه و بلاروس توسط فدراسیون جهانی وزنه برداری


فدراسیون جهانی وزنه برداری ورزشکاران و مقامات روسیه و بلاروس را از برگزاری مسابقات بین المللی منع کرد.

به گزارش ایسنا، فدراسیون جهانی وزنه برداری (IWF) در بیانیه ای از اوکراین حمایت و روسیه و بلاروس را تحریم کرد. متن بیانیه فدراسیون جهانی وزنه برداری به شرح زیر است:

فدراسیون جهانی به شدت از وضعیت اوکراین ناراحت است و تهاجم روسیه به اوکراین را محکوم می کند. امنیت و رفاه همه افراد در مشکل برای ما مهم است.
به عنوان بخشی از خانواده المپیک، ما در ماموریت جنبش المپیک هستیم تا به صلح و اتحاد جهان کمک کنیم. ما همچنین از کمیته بین المللی المپیک در واکنش به بحران فعلی حمایت می کنیم.

بنابراین، هیئت اجرایی IWF تشکیل جلسه داد و تصمیم گرفت تا شرکت کلیه ورزشکاران روسیه و بلاروس، سرپرستان تیم ها و مسئولان فنی در هر رویداد وزنه برداری بین المللی یا قاره ای را تا اطلاع ثانوی تعلیق کند. علاوه بر این و تا اطلاع ثانوی هیچ رویدادی در این کشورها برگزار نمی شود. این اقدامات مطابق با شرایط ایجاد شده در اوکراین تعیین و اعلام شده است.

هیئت اجرایی IWF به نظارت دقیق اوضاع ادامه خواهد داد و امیدواریم در نهایت تحریم ها برداشته شود. هیئت اجرایی IWF بودجه بیشتری را برای حمایت از ورزشکاران اوکراینی در این دوره تصویب کرده است. محمد جلود دبیر کل IWF در حال حاضر با فدراسیون وزنه برداری اوکراین در تماس است تا از کمک های مالی و آموزشی به ورزشکارانی که برای مسابقات قهرمانی جوانان، نوجوانان و بزرگسالان آماده می شوند اطمینان حاصل کند. علاوه بر این، فدراسیون جهانی برای بازسازی زیرساخت های وزنه برداری که ممکن است آسیب دیده باشد، همکاری خواهد کرد.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.