چگونه “عشق” را به زندگی “یکنواخت” برگردانیم؟ معجزه استفاده از فضای مجازی


یک روانشناس برای جلوگیری از این یکنواختی ناخودآگاه به مرور زمان پس از ازدواج و با افزایش تعداد زوجین گفت که حرارت اولیه عشق کاهش یافته و نوعی یکنواختی در زندگی مشترک وجود دارد. ارتباط با همسرتان در فضای مجازی در قالب «چت»، ارسال عکس سلفی «همسر» از خودتان و تبادل پیام، محتوا و کلیپ در مورد ماهیت همسرتان را شامل شود.

شبنم طلوعی در گفت وگو با ایسنا، وی با تاکید بر اینکه زوجین نباید از ارتباط با یکدیگر در فضای مجازی غافل شوند، درباره راه های جلوگیری از یکنواختی در زندگی مشترک گفت: زوجین باید در کنار همه فعالیت های روزمره، ارتباط خود را در فضای مجازی با یکدیگر حفظ کنند. با گذشت زمان، این به یک عادت تبدیل می شود و زوج ها عادت می کنند که در طول روز به همسر خود پیامک بزنند.

او گفت: برای مثال می توانید هر روز از خودتان عکس بگیرید و برای همسرتان بفرستید. اگر هر دو شاغل هستید، از خود و محل کارتان عکس بگیرید و برای هم عکس بفرستید تا احساس خود را نسبت به حضور در آنجا و در طول روز با هم در ارتباط باشید.

او همچنین گفت که زوج ها می توانند برای گرم کردن زندگی مشترک خود به رفتارهای آشنایی اولیه خود نگاه کنند و آنچه را که برای خوشحال کردن یکدیگر و ایجاد عشق در دوران نامزدی و ازدواج اولیه انجام داده اند، تکرار کنند.

طلوعی در پاسخ به این سوال که چگونه ممکن است این رفتارهای مصنوعی باعث بهبود روابط بین زوجین شود، گفت: نگران مصنوعی و غیرواقعی بودن این رفتارها نباشید، زیرا مغز افراد به این رفتارهای خوب عادت کرده است. انجام این کارها در ابتدا مصنوعی به نظر می رسد اما بعد از مدتی زن و شوهر به انجام این کارها و این رفتارها عادت می کنند. این رفتارها واقعا راهی است برای زوج ها برای گذراندن وقت با هم و جلب توجه طرف مقابل.

به گفته این روانشناس، عدم مهارت های ارتباطی زوجین می تواند بر روابط بین همسر تاثیر بگذارد و زندگی زوجین را سردتر کند.

او در حضور دوستان و اقوام همسرش را سرزنش کرد، تحقیر کرد، شخصیت همسرش را تباه کرد و جملاتی مانند «من بارها گفته ام این کار را نکن»، «حقه نیست»، «همیشه اینطوری هستی»، می گفت. «می دانم که او همان شاه است»، نتیجه اعمال خود را ببینید «و… از جمله رفتارهای مخربی است که می تواند آثار زیانبار و جبران ناپذیری بر روابط بین همسران داشته باشد و همچنین گفت که این رفتارهای مخرب همراه با عدم وجود. مهارت های ارتباطی و گذر زمان در سال های اولیه زندگی مشترک تأثیر منفی مستقیمی بر روابط بین همسران دارد.

طلوعی احترام متقابل، درک متقابل و حساسیت به نیازهای همسر را از جمله مهارت های ارتباطی مورد نیاز در زندگی مشترک برشمرد و تاکید کرد: کسب و استفاده از این مهارت ها پس از مدت ها زندگی مشترک دوباره احساس خوبی در شما ایجاد می کند. نحوه زندگی مشترک.

این روانشناس معتقد است: احترام متقابل یعنی احترام به شخصیت همسر، شنیدن گلایه های او و ابراز خشم بدون خشونت نسبت به او و در نهایت رفع این شکایات.

به گفته وی، زوجین برای درک همدیگر باید معنایی را که از حرفه همسرشان فهمیده‌اند بیان کنند و از او بپرسند که تفسیرشان از حرف‌های همسر درست است یا خیر تا دچار سوءتفاهم نشوند.

این روانشناس همچنین تاکید کرد: حساسیت به نیازهای طرف مقابل، کلید یک زندگی شاد است زیرا فرد به دلیل برآورده شدن نیازهایش وارد رابطه می شود و زوجین باید بدون تغییر نیازهای همسر، در مورد نیازهای یکدیگر صحبت کنند. و شرایط تحویل آن.” نیازهای همسرتان را تامین کنید.

طلوعی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: شرایط کنونی زندگی و تعارضات بین زوجین به منظور تامین دغدغه های اقتصادی خانواده و خانواده برای رسیدن به اهداف مشترک، باعث کاهش زمان سپری شده توسط زوجین با هم شده است، بنابراین باید زوج ها به فضای مجازی بروید.» از عنوان دیگری برای بیان احساسات و تبادل خواسته های خود استفاده کنید.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.