پرداخت وام بدون کارمزد تا سقف 10 میلیون تومان به مددجویان کمیته امداد


رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با تأکید بر اهمیت «قرض الحسنه» در آیات و روایات اسلامی، گفت: پس از گذشت ۴۳ سال از انقلاب اسلامی، بحث قرض الحسنه مغفول مانده است.

به گزارش ایسنا، مرتضی بختیاری صبح امروز در همایش «سرقفلی» که با حضور معاون امور مجلس رئیس جمهور و مدیرعامل صندوق امداد قرض الحسنه استان در کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: باعث فاجعه می شود و در خیلی ها وجود دارد. یک صندوق صدقات، اما فاصله جایزه صدقه با جایزه قرض الحسنه زیاد است و عجیب اینکه در بحث قرض الحسنه برکت وجود دارد.

رئیس کمیته امداد در برخی گزارش ها، جایزه قرض الحسنه را 18 برابر یک صدقه عنوان کرد که عنوان کرد: حرمت افراد در قرض الحسنه حفظ می شود و با قرض الحسنه، اقتصاد نیز به خوبی انجام می شود. چرخه و فعالیت اجتماعی در حال اجراست. همانا در قرضه الحسنه نعمتی است که خداوند در قرآن وعده داده است.

وی در ادامه با تشکر از خیرین فعال در قرض الحسنه افزود: با قرض الحسنه کارهای بزرگی می توان انجام داد، برخلاف ربا که یک حکم ربا را زنده می کند، اما یک حکم قرض الحسنه برکت دارد. . زندگی، و وظیفه بانکداری اسلامی باید باشد ما به معنای واقعی کلمه در حال قرض گرفتن هستیم.

وی در قسمت پایانی سخنان خود به بختیاری یادآور شد: صندوق امداد استان در سال 95 با همت آقای فتاح راه اندازی شده و تاکنون از برکات خوبی برخوردار بوده است که خاطرنشان کرد: در 11 ماهه امسال بیش از 220 هزار نفر صندوق کمک های دولتی وام گرفته و 2200 میلیارد تومان وام به این افراد داده شده است. تا سقف 10 میلیون تومان هیچ کارمزدی از سوی این افراد درخواست کننده وام پذیرفته نمی شود و برای وام های بالای 10 میلیون تومان تنها 3 درصد کارمزد برای بازه زمانی هفت یا پنج ساله اخذ می شود تا صندوق بتواند گردش کند.

به گزارش ایسنا، در ادامه این همایش، علی عاشوری، مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد استان با اشاره به فراخوان مقالات مرتبط با همایش «قرض الحسنه» گفت: امداد استانی الحسنه انجام شد. در شش حوزه اصلی: مبانی فکری، اصول اجتماعی، مبانی فرهنگی، مبانی اقتصادی، مبانی حقوقی، اصول سیاستگذاری و مبانی تحقیق تجربی قرض الحسنه در کشور.

وی با اشاره به فعالیت صندوق های قرض الحسنه و تاکید بر اهمیت توسعه این صندوق گفت: سیاست گذاران کشور باید به این موضوع توجه بیشتری داشته باشند و با تصویب قوانین و گسترش حوزه خدمات قرض الحسنه را گسترش دهند. سخت افزار و خدمات نرم افزاری برای کمک. اگرچه خدمات خوبی را با تمام محدودیت ها ارائه می دهد، اما این خدمات ارزش توسعه با کمک را دارند.

همچنین در ادامه این همایش، مسلمی، دبیر علمی همایش گفت: 37 مقاله به صورت کامل و چکیده به دبیرخانه کنفرانس ارسال شده و با بررسی های انجام شده، 20 مقاله ارزیابی و 3 مقاله به عنوان مقاله برتر انتخاب شدند. این مجموعه منتشر شده و در نمایه های علمی نمایه خواهد شد.

وی افزود: در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک دبیرخانه نهادی به نام شهید صدر در این مجموعه برای تثبیت اقتصاد اسلامی برای کمک به قرض الحسنه و فرهنگ قرض الحسنه هستیم.

به گزارش ایسنا، در پایان این همایش از تعدادی از خیرین فعال قرض الحسنه تجلیل شد.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.