سیرت پیامبر اکرم(ص) برای همه انسانها نعمت است


امام جمعه سنندج گفت: شخصیت پیامبر اکرم(ص) مایه خیر و برکت برای همه انسان هاست و آیات قرآن کریم شخصیت ایشان را به خوبی بیان کرده است.

به گزارش ایسنا، ماموستا فایق رستمی، نماینده مجلس خبرگان رهبری و عضو شورای عالی تقریب مذاهب اسلامی مجمع جهانی روز چهارشنبه در وبینار «محور وحدت پیامبر اعظم (ص)» حضور یافت. عصر ایران به مناسبت مبعث پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم، مجمع جهانی تجاوز به مذاهب اسلامی را برگزار کرد، ضمن تبریک بعثت نبی مکرم اسلام (ص) به تمامی مسلمانان جهان، با تاکید بر شایستگی پیامبر اسلام (ص) و اخلاق عالی با استناد به آیات قرآن کریم.

وی افزود: خداوند در این آیه می فرماید: إن الإنال الصلولا أس و علی علی النوبا یا أها العادینام منوا فلامی نیز همه دعوت های خدا را بر رسول می فرستد و همه دعوت های خدا را رسول می فرستد. انبیا عهد بستند که به پیامبر اکرم (ص) ایمان بیاورند تا زنده بفرستند و او را یاری کردند.سوره الامران

ماموستا رستمی یادآور شد: هیچکس نمی تواند فضیلت پیامبر اکرم (ص) را بیان کند زیرا به تعبیر قرآن خداوند پیامبر اکرم (ص) را رحمت بر جهانیان فرستاده است. با توجه به این آیه «لَمْ أَرْسَلْنَکَ رَحْمَةً لِلْعالَمینَ» (سوره انبیاء/ آیه 107).

و همچنان که خداوند کریم و رام و رحیم، پیامبرش را به این دو صفت (رئوف و رحیم) معرفی کرد، ادامه داد: «رسول من، پسر عزیزم، بر ما، طایفه دلاور علیم، پشتیبان رحیم». توبه کنید / آیه 128). یا می گوید: «فَبِمَا رَحْمَةٍ مِنَ اللّهِ لِنْتَ لَهُم …» (آل عمران / آیه 159).

امام جمعه سنندج خاطرنشان می کند: بر اساس آیه شریفه «وَ لا یَرْسَلَکُمْ إِلاَّ النَّاسِ» (سوره سبا/ آیه 28) رسالت پیامبر اکرم (ص) وقت ندارد. و حد مکان و باید تا روز قیامت به آن ایمان آورد.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) در قرآن کریم «سراج منیر» نامیده شده است، گفت: روزی که پیامبر اکرم (ص) وارد مدینه شد همه چیز روشن و روشن شد و روزی که از دنیا رفت همه چیز روشن شد. تاریک.” شد. به فرموده رسول خدا (ص) نه تنها حیات پیامبر برای بشریت نیکو و برکت است، بلکه رحلت آن حضرت نیز خیر و برکت برای همه بشریت است.

ماموستا رستمی در پایان تاکید کرد: شخصیت پیامبر اکرم (ص) برای همه انسان ها نعمت است و آیات قرآن کریم شخصیت آن حضرت را به خوبی بیان کرده است.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

«افسانتین» نسخه طب سنتی ایران برای بیماری های کبدی

محققان ایرانی در پژوهشی جالب به بررسی نقش گیاه افسنطین در درمان بیماری های کبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.