آماده سازی 10 هزار صندلی برای ناوگان عمومی مسافربری خراسان شمالی برای اجرای طرح نوروزی


ایسنا/ خراسان شمالی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی از آماده سازی 10 هزار صندلی برای ناوگان مسافربری عمومی در این استان برای اجرای طرح نوروزی خبر داد.

سعید سبحانی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه طرح نوروزی از 25 اسفند آغاز و تا 15 فروردین سال آینده ادامه دارد، اظهار کرد: 775 ناوگان عمومی برون شهری برای حمل مسافران نوروزی در این استان آماده شده است.

وی افزود: در طرح نوروزی 157 اتوبوس، 245 مینی بوس و 373 خودروی سواری خدمات مسافری ارائه می کنند.

سبحانی درباره موضوع فروش بلیت ترانزیتی نیز گفت: پیش فروش بلیت های نوروزی به صورت غیرحضوری آغاز شده و تا سقف 50 درصد ظرفیت ناوگان پیش فروش بلیت ها انجام می شود.

وی ادامه داد: البته پیش فروش بلیت های نوروزی از دهم اسفندماه آغاز شده و هم اکنون فروش بلیت به صورت حضوری و غیرحضوری انجام می شود.

این مقام مسئول در رابطه با نرخ کرایه ناوگان مسافربری عمومی برون شهری نیز گفت: هنوز برای نرخ کرایه ها افزایشی اعلام نشده است اما رانندگان به دنبال افزایش کرایه ها در اجرای طرح نوروزی هستند.

وی گفت: از زمان شروع ویروس کرونا، رانندگان وسایل نقلیه عمومی برون شهری به شدت آسیب دیده اند و با 80 درصد ظرفیت خدمات رسانی کرده اند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان ادامه داد: از سوی دیگر در ایام نوروز رانندگان خالی کار می کنند یعنی در ابتدای طرح از بجنورد به تهران رفتند. بدون مسافر تا زمان انتقال مسافران به استان و در پایان پروژه مسافران از استان به تهران منتقل می شوند و از تهران بدون مسافر به بجنورد باز می گردند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

اندونزی سفیر بریتانیا را فراخواند

اندونزی امروز (دوشنبه) از سفیر انگلیس خواست پرچم همجنس گرایان را در سفارت خود به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.