500 تن میوه شب عید در گیلان / مرغ تا 2 ماه آینده ذخیره شد


ایسنا/ گیلان رئیس جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه موسسه تعاون روستایی میوه های شب عید را به صورت متمرکز تامین می کند، تصریح کرد: در استان گیلان طبق برنامه ریزی های انجام شده 500 تن سیب و پرتقال را در انبارها و سردخانه های استان ذخیره کردیم.

صالح محمدی تنظیم بازار محصولات کشاورزی را یکی از وظایف وزارت جهاد کشاورزی دانست و گفت: پایگاه امنیت غذایی در این وزارتخانه و موسسه جهاد کشاورزی برای نظارت، کنترل، تامین و توزیع کالاهای اساسی ایجاد کردیم.

وی با بیان اینکه در استان گیلان برای سه ماه آینده به اندازه کافی کالاهای اساسی برای مردم تهیه کرده بودیم، افزود: کالاهای اساسی انبارهای استراتژیک استان هستند و هیچ نگرانی برای تامین این کالاها نداریم.

رئیس جهاد کشاورزی گیلان در گفتگوی ویژه با باران نیوز یکی از وظایف وزارت جهاد کشاورزی را تنظیم بازار میوه شب عید دانست و گفت: روغن خوراکی دیده شده است.

محمدی از نظارت بر بازار میوه و کالاهای اساسی شب عید با همکاری دولت و دستگاه های اجرایی و بازرسی خبر داد و گفت: وزارت جهاد کشاورزی برای اولین بار وظیفه نظارت بر تولید سر سفره مردم را بر عهده دارد. در کشور نشست تخصصی تنظیم بازار میوه و کالاهای اساسی شب عید برگزار شد.

وی با بیان اینکه تعاون روستایی میوه شب عید را به صورت متمرکز تامین می کند، خاطرنشان کرد: در استان گیلان طبق برنامه ریزی های انجام شده 500 تن سیب و پرتقال را در انبارها و سردخانه های استان ذخیره می کنیم. همچنین برای حمایت از تولیدکنندگان محصول پرتغالی را به صورت انحصاری از باغداران استان خریداری کردیم و محصول سیب از استان آذربایجان غربی وارد استان شده است.

رئیس جهاد کشاورزی گیلان قیمت های ستاد تنظیم بازار را طی 10 روز آینده اعلام کرد و اظهار داشت: ستاد تنظیم بازار در سطح کشور از 20 اسفند قیمت مصوب میوه شب عید را اعلام و تا رسیدن به دست مردم در مراکز شهرها توزیع می کند.

وی با اشاره به کاهش 20 درصدی قیمت ستاد تنظیم بازار میوه شب عید با هدف آرام سازی بازار مصرف در ایام عید و ماه مبارک رمضان، گفت: با وفور کالاهای اساسی مواجه هستیم و مردم نگران تامین کالا نباشند.

محمدی با اشاره به اینکه برای تنظیم بازار از تمامی امکانات موسسه جهاد کشاورزی برای راه اندازی تیم های بازرسی، مدیریت و کنترل بازار استفاده می کنیم، اضافه کرد: با قیمت گذاران نامتعارف برخورد خواهیم کرد.

رئیس جهاد کشاورزی گیلان از راه اندازی فروشگاه های هوشمند برای مقابله با پیک ششم کرونا خبر داد و گفت: موسسه تعاون روستایی فروشگاه اینترنتی «روستلند» را برای خرید کالاهای اساسی و میوه های شب عید با قیمت مصوب در اختیار مردم قرار داده است.

وی با اشاره به ذخایر مرغ کافی و مناسب در استان گفت: گیلان تولید کننده مرغ است و نیاز چند استان همجوار را تامین می کند به طوری که هم اکنون مرغ و گوشت فراوان در سردخانه داریم و 19 میلیون مرغ در مرغداری پرورش می یابند. در استان که تا دو ماه آینده پاسخگوی نیاز استان خواهد بود.

محمدی گیلان را یکی از 10 استان مهم کشاورزی کشور دانست و یادآور شد: گیلان بالاترین سطح شالیزار را دارد اما در آخرین فصل زراعی به دلیل افزایش شدید دما و خشکسالی در کشور شاهد کاهش تولید برنج بودیم. و محصول استان 15 درصد. برای پرکردن این خلاء، وزارت جهاد کشاورزی برنج وارد کرده است و برای پنج ماه آینده به اندازه کافی برنج داریم که فرصت برداشت است.

وی با بیان اینکه گیلان مجوز واردات 10 هزار تن برنج خارجی را دریافت کرده است، گفت: در مرحله اول 4 هزار تن برنج وارد استان می شود که 1300 تن واردات و 700 تن توزیع می شود. برنج های موجود در انبار پدی را نیز با ورود قوه قضائیه به بازار عرضه کردیم.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.