نتیجه انتخابات کبدی پاسخی قاطع به حاشیه ها بود/ به اردوگاه ها وام می دهیم


رئیس فدراسیون کبدی گفت: نتیجه انتخابات با استقبال همه جانبه روبرو شد.

عباس اورساجی در گفت وگو با ایسنا، درباره اردوهای تیم ملی کبدی مردان و زنان برای حضور در بازی های آسیایی 2022 گفت: به لطف خدا تاکنون 6 مرحله اردوی آقایان و 5 مرحله اردوی بانوان به پایان رسیده است. ششمین مرحله اردوی بانوان تا چند روز دیگر آغاز می شود. ما زودتر از دور قبل کار را شروع کردیم زیرا مسابقات و لیگ ها به دلیل شیوع کرونا برگزار نمی شد و باید یکی دو ماه زودتر کار را شروع می کردیم.

رئیس فدراسیون کبدی درباره بازی های تدارکاتی تیم های ملی گفت: دو سه استان می خواستند با عراق بازی کنند که برای بازی تدارکاتی با تیم ملی مردان هم پیش بینی شده بود، با چند کشور دیگر مذاکره کنیم و برنامه ریزی شده است. برای دیدار با مالزی، سریلانکا، بنگلادش، کره و هند. ما می خواهیم تا 5 جلسه آماده سازی، به ویژه در بخش زنان داشته باشیم.

وی درباره بازی های تدارکاتی تیم ملی ایران گفت: با کشورهای چین تایپه، مالزی، سریلانکا، کره، مالزی و هند مکاتبه داشته ایم. قرار است خواسته خود را بیان کنند. در حال حاضر سریلانکا و مالزی برای دو ماه دیگر برای میزبانی یا حضور در ایران برای دیدارهای تدارکاتی اعلام آمادگی کرده اند.

اورسی در پاسخ به این سوال که آیا دوست دارید برای جلسات تدارکاتی بیشتر میزبان باشید یا مهمان باشید؟ وی گفت: ما دو رویکرد داریم. به گفته این مربی، 40 درصد ترکیب تیم ملی مردان برای بازی های آسیایی ممکن است تغییر کند، بنابراین رفتن به کشورهای دیگر از بار روانی بازیکنان جوان بدون تجربه خارج از کشور می کاهد. این بازی ها به بازیکنان کمک زیادی می کند. با این حال، ما یک چالش دیگر، یعنی کسری بودجه داریم.

وی گفت: ما که نمی توانیم یک تیم (12 نفره) را به اردو ببریم باید حداقل دو برابر یعنی 24 بازیکن بفرستیم تا دستمان برای حریف باز نباشد. بنابراین با کادر فنی تیم های مردان و زنان باید حدود 60 نفر را به جلسات تدارکاتی اعزام کنیم. یک سفر مقدماتی به سریلانکا بیش از 1.5 میلیارد دلار هزینه سفر و هزینه های خارج از جیب را شامل می شود. اگر سه سفر تدارکاتی را در نظر بگیریم با بودجه فدراسیون برابری می کند.

رئیس فدراسیون کبدی با درخواست حمایت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش گفت: از یک سو نیاز به ارسال جلسات تدارکاتی است و از سوی دیگر با چالش مواجه خواهیم شد. درخواست من از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک این است که حمایت بیشتری کنند تا بتوانیم اردوهای تدارکاتی بیشتری داشته باشیم. ما رشته ای نیستیم که بگوییم اعزام شویم، ممکن است مدال بگیریم، نوجوانی که هم طلای آقایان و هم بانوان را گرفته و مدعی مدال طلا است، پس باید حمایت بیشتری شود.

اورساجی گفت: به نظر من باید کارگروهی در وزارتخانه و کمیته تشکیل می شد و زمین های ورزشی به صورت ماهانه رصد می شد و نیازهای آن ها تامین می شد. شاید نتوان به سادگی پیش بینی کرد که نوجوان مدال طلا خواهد گرفت. برای کسب مدال باید از رشته هایی حمایت کرد، به خصوص آنهایی که کمترین بودجه و امکانات را دارند.

رئیس فدراسیون کبدی گفت: با برنامه پیش می رویم و اکنون از نظر میزبانی از اردوهای تیم ملی از دیگر کشورها جلوتر هستیم. در هر شرایطی و با بدهی کامل اردوهای تیم ملی را برگزار می کنیم. وظیفه من این است که اردوها را به بهترین شکل ممکن برگزار کنم اما از وزارت ورزش هم می خواهم که از بازی های آسیایی پیش رو حمایت نکند چون دیگر فایده ای ندارد.

اورساجی گفت: باید از یک سال پیش کار را برای بازی های آسیایی شروع کنیم، همین کار را انجام داده ایم اما با شرایط بسیار سخت. بیشتر اردوها به صورت اعتباری برگزار می شود و وضعیت مالی ما اصلا خوب نیست، اما چون مسئولیت را پذیرفته ام باید به هر نحوی اردوها را حفظ کنم. من حتی اجازه نمی دهم کادرفنی و بازیکنان متوجه این ایرادات شوند. تمام تلاشم را برای حفظ اردوها انجام داده ام.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون کبدی اسپانسر دارد یا خیر، گفت: اسپانسر وقتی دیده می شود می آید اما رشته ما که دو سال است به خاطر کرونا بازی و لیگ ندارد حتما دارد. بدون اسپانسر “ستاد کرونا به دلیل درگیری شدید بازیکنان در این منطقه به ما اجازه کار نداد. بدترین زمان پخش را در شبکه تلویزیونی داشتیم. تمام روزها و ساعات خوب هفته به فوتبال اختصاص دارد و سایر رشته های توپ و در گذشته که مهربان بودیم، پنجشنبه و جمعه ساعت 9 صبح باید تماشاگران را بیدار می کردیم تا جگر ببینند. اینها در جذب اسپانسر موثر است.

وی با اشاره به حواشی پیش از انتخابات هپاتیت و ریاست وی بر فدراسیون جهانی کبدی، گفت: نتیجه انتخابات پاسخی خارق العاده به همه مسائل مطرح شده بود. حداقل بیشترین پاسخ به این موضوع، تعداد آرا بود. قطعا این مسائل را برای حذف من از انتخابات مطرح کردند و نتوانستند با من و عملکردم رقابت کنند. مردم باهوشند، رؤسای هیئت ها و نمایندگان ورزشکاران، باشگاه ها، مربیان و داوران همه تحصیل کرده اند و با درایت و هوشمندی کاوش می کنند و نظرشان را یک به یک و با تخریب عوض نمی کنند. . آنها هوشمندانه به مسائل نگاه می کنند و به نظر من بهترین پاسخ نتیجه انتخابات بود.

رئیس فدراسیون کبدی در پاسخ به این سوال که آیا زمان برگزاری انتخابات فدراسیون جهانی تعیین شده است، گفت: ما قبل از انتخابات فدراسیون ایران تلاش کردیم که انتخابات فدراسیون جهانی برگزار شود اما تخریب دوستان صورت گرفت. دشوار هستند.” در حال تعمیر هستیم و فکر کنم یکی دو هفته دیگر مکان و زمان مشخص شود. قرار است با برخی از روسای و اعضای هیئت مدیره فدراسیون جهانی جلسه ای داشته باشیم و در این باره تصمیم گیری کنیم.

وی در پایان گفت: از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک می خواهم به ورزش کبدی بیشتر توجه کنند. البته به جرات می توانم بگویم حتی اگر منابع مالی هم نداشته باشیم، توانایی برگزاری اردوها را می بینیم. ما تمام تمرکز خود را به بازی‌های آسیایی معطوف کرده‌ایم و با تمام توانمان اردوها را به بهترین شکل هدایت می‌کنیم تا مردم را در بازی‌های آسیایی خوشحال کنیم و دوباره در هانگژو تاریخ‌سازی کنیم.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.