مدیریت سبز یکی از عوامل حفاظت از محیط زیست است


ایسنا/ زنجان یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه زنجان گفت: استقرار مدیریت سبز در نهادها و نهادهای مختلف یکی از عوامل نجات کره زمین و حفظ محیط زیست است.

عباسعلی زمانی عصر دیروز (5 اسفند) در پنجمین نشست دانشجویی قوانین کشوری و مقررات سبز که به همت کانون محیط زیست موسسه دانشجویی جهاد دانشگاهی زنجان برگزار شد، ضمن یادآوری فواید برقراری کنترل سبز در زندگی اجتماعی و فردی، گفت: فرهنگ حمایت و حفاظت محیط زیست، شناخت خطرات و شرایط اضطراری و توسعه علاقه به نجات کره زمین باید به افراد مختلف در سازمان و خانواده ها آموزش داده شود.

وی افزود: صرفه جویی در مصرف انرژی و آب، استفاده کمتر از مواد شوینده، استفاده از سموم گیاهی بدون عارضه به جای سمپاشی شیمیایی، صرفه جویی در مصرف کاغذ، حفاظت از گونه های مختلف حیات وحش تنها بخشی از اقداماتی است که باید برای پایان عمر خود انجام دهیم. به نوبه خود در حفاظت از محیط زیست نقش دارند.

یکی از اعضای هیأت علمی دانشگاه زنجان با اشاره به سطوح مدیریت سبز در موسسات گفت: برای شکل گیری مدیریت سبز در موسسات باید کارگروه مدیریتی شامل معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی، معاونت توسعه مدیریت و نماینده، پشتیبانی و مهندسی فنی تشکیل شود. نماینده، نماینده امور اداری و نماینده امور آموزشی.

وی با تاکید بر تخصیص امتیاز تشویقی به سازمان‌های پیشرو مدیریت سبز، گفت: رئیس دستگاه اجرایی پیشرو می‌تواند ارگان یا سازمانی باشد که بیش از 90 درصد امتیاز را از طریق اعطای کمک‌های بلاعوض و گواهی رفاهی کسب کند. مثل حقوق یک ربع ماه.» کارکنان به عنوان یک نقطه انگیزه در نظر گرفته می شوند.

زمانی در تشریح مراحل مختلف مدیریت سبز گفت: در پی تشکیل کارگروه مدیریت باید کارگروه های تخصصی مصرف انرژی، مصرف آب، پشتیبانی لجستیکی، تجهیزات و حمل و نقل، مدیریت پسماند، آموزش و فرهنگ سازی تشکیل شود. گروه های کاری شاخص های در نظر گرفته شده برای مدیریت سبز را بررسی کنید.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.