لزوم برنامه ریزی برای مقابله با روزهای کم آبی


استاندار تهران با تاکید بر برنامه ریزی برای مقابله با روزهای کم آبی، افزود: عمده مصرف آب در حوزه کشاورزی است، بنابراین مدیریت در این حوزه باید با جدیت دنبال شود.

به گزارش ایسنا، محسن منصوری در جلسه ستاد مدیریت اورژانس تهران گفت: حتی در یک مورد شهرداری حق استفاده از آب شرب برای آبیاری فضای سبز را ندارد. عقل ایجاب می کند که منابع آب را به بخش شرب اختصاص دهیم و سپس منابع را صرف کشاورزی کنیم.

وی افزود: باید برای مواجهه با روزهای کم آبی برنامه ریزی کرد و متوجه شد که استفاده اصلی از این سیال در بخش کشاورزی حیاتی است، بنابراین مدیریت در این حوزه باید با جدیت دنبال شود.

وی ادامه داد: در تهران 33 درصد منابع صرف شرب و بهداشت و مابقی برای کشاورزی و صنعت استفاده می شود. پس از تامین منابع آبی بخش شرب، می توان به تامین منابع آب کشاورزی فکر کرد.

وی بر لزوم رسیدگی به مدیریت بحران قبل از وقوع حادثه تاکید کرد و گفت: متأسفانه مدام مورد غفلت مدیریت هستیم و از تجربیات خود به درستی استفاده نمی کنیم در حالی که در منطقه ای با شرایط خاص طبیعی مستقر هستیم. بلایا.”

وی تاکید کرد: تهران واقعاً استان خاصی است و به لحاظ وسعت جمعیت و توانمندی هایی که در آن قرار دارد باید در حوزه بحران به درستی مدیریت شود.

استاندار تهران ادامه داد: تمام راه های اصلی کشور به تهران ختم می شود و حدود 15 میلیون نفر در آن زندگی می کنند، بنابراین باید قبل، حین و بعد از مدیریت بحران با جدیت انجام شود.

منصوری بر آمادگی همه دستگاه های مرتبط با ستاد اورژانس با فرا رسیدن ایام نوروز و تعطیلات آن تاکید کرد و گفت: پیش بینی بودجه اضطراری باید در شهرداری ها و معاون عمرانی استاندار در صورت نبود این فصل در استان نهادینه شود. بودجه، برنامه شهرداری پیشنهاد را تایید نمی کند.

وی تاکید کرد: بسیاری از شهرداری ها برای مقابله با بحران از کوچکترین امکانات برخوردار نیستند در حالی که تمامی حوادث خسارات مادی و معنوی زیادی را به دنبال دارد و گاهی این آسیب غیرقابل جبران است.

وی ادامه داد: در مرحله بعد باید سیستم مدیریت بحران با اجراهای متعدد پیش بینی شود تا یک سازمان و مرکز کنترل در مواقع اضطراری برنامه ریزی و اقداماتی داشته باشد اما دستگاه های مختلف با دستورات و سیاست های آن وظایف را انجام دهند. و برید جلو.

منصوری به موضوع کمبودها در این استان اشاره کرد و افزود: برای ساخت و ساز ساختمان های جدید باید ملاحظات ویژه ای در نظر گرفته شود و از این رو دستورالعمل هایی در خصوص نواقص و خطرات آن تدوین و به شهرداری ها ابلاغ شود تا در اختیار داشته باشیم. . مشکلات آینده.»

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

«افسانتین» نسخه طب سنتی ایران برای بیماری های کبدی

محققان ایرانی در پژوهشی جالب به بررسی نقش گیاه افسنطین در درمان بیماری های کبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.