«جمعیت جوانان» یک تکلیف شرعی است/ 90 درصد هزینه های درمان ناباروری تحت پوشش بیمه است


وزیر بهداشت با بیان اینکه به موضوع جمعیت جوان به عنوان یک وظیفه شرعی نگاه می کنیم، گفت: در پروژه های مختلف دشمن نتوانست آسیبی به ما وارد کند، بلکه ما را قوی تر کرد. متأسفانه دشمن فقط به دست خود ما مسلط شد و جمعیت را کنترل کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اولین جلسه ستاد اجرایی حمایت از سلامت خانواده و جوانان گفت: این اردو را با حضور معلمان، دانشمندان و برنامه ریزی های مربوطه راه اندازی می کنیم. مسئولین با احتیاط برای رسیدن به اهداف خود در جوانان گفت: برخی از مسائل وظایف اداری نیست و شرعی است که اختلافات زیادی وجود دارد که نمونه های زیادی از این اقدامات را در دفاع مقدس دیده ایم؛ حضرت آقا بر این امر تاکید کرده اند. بارها و بارها به این موضوع به عنوان یک وظیفه شرعی نگاه می کنیم، در پروژه های مختلف دشمن نتوانست آسیبی به ما وارد کند، بلکه ما را قوی تر کرد، تنها مسئله ای که دشمن دارد متاسفانه در دست اوست، کنترل جمعیت بود.

وی با تاکید بر اینکه انتظار داریم فعالیت ها در این حوزه به صورت شبانه روزی و جهادی انجام شود، گفت: باید بتوانیم در مدت زمان کوتاهی به اهداف خود برسیم. مهمترین مسئله برای تحقق این امر فعالیت های فرهنگی است. خوشبختانه توان فرهنگی کشور بالاست و اگر بتوانیم از همه ظرفیت های موجود استفاده کنیم قطعا موفق خواهیم شد.

یکی از اولویت های مهم ما در وزارت بهداشت بحث جوانی جمعیت است

دکتر عین اللهی همچنین با اشاره به مباحث مطرح شده در اولین جلسه اردوی جوانان جمعیت در وزارت بهداشت، گفت: با توجه به فرمان مقام معظم رهبری یکی از اولویت های مهم ما در وزارت بهداشت بحث جوانان است. جمعیت.” یکی از قدرت های مهم هر کشوری جمعیت و نیروی کار است و اگر جمعیتی جوان، پرشور، پرتلاش و انقلابی در کشور داشته باشیم، قدرت خوبی برای ما ایجاد می کند.

وزیر بهداشت گفت: متأسفانه در چند سال اخیر شاهد بی‌علاقگی مردم به بچه‌دار شدن هستیم و در نتیجه با رشد منفی جمعیت مواجه هستیم که برای آینده جمعیت خوب نیست. کشور می گوید: با ولایت فقیه باید برای 15 سال آینده برنامه ریزی کنیم تا جمعیتی جوان و پویا در کشور داشته باشیم.

وزارت بهداشت گفت: متأسفانه در سال‌های اخیر وزارت بهداشت با پیام «فرزند کمتر، زندگی بهتر» در شبکه و روستاها، به مرور زمان از علاقه مردم به فرزندآوری کاسته است. سازمانی که بتواند در افزایش رشد خانواده موثر باشد در این راستا این موضوع را در اولویت اول خود قرار داده ایم. امروز از تمامی معاونین و افراد تاثیرگذار در این جریان دعوت کردیم تا با استفاده از نظرات این دانشمندان و اساتید دانشگاه برای افزایش جمعیت برنامه ریزی کنند.

بدون کار فرهنگی عمل غیر ممکن است

به گزارش وب دا، عین اللهی با بیان اینکه کمیته های مختلفی به همین منظور با هدف فرزندآوری و بازآفرینی جمعیت در وزارت بهداشت تشکیل شده است، اولین کمیته را معرفی کرد و گفت: و بنرهای مختلف نکات مثبت فرزندپروری را در مراکز درمانی سراسر کشور منتشر کنند. . کمیته فرهنگی باید از ظرفیت های مختلف مانند روحانیت و متولیان فرهنگی کشور در این حوزه استفاده کند. همچنین از هنرمندان و کارگردانان متعهد و رسانه ها می خواهم که وارد این عرصه شده و فعالیت خود را آغاز کنند. صدا و سیما می تواند در جهت جهت دار وارد میدان شود و مردم را در موضوع جوان ترغیب کند، زیرا آثار مثبتی برای مردم دارد. بدون کار فرهنگی عمل غیر ممکن است.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه کمیته بیمه متولی بیمه سلامت یکی دیگر از کمیته های تشکیل شده در این حوزه است، تصریح کرد: تلاش می کنیم بیمه را در وضعیت فرزند پروری و جمعیت فعال کنیم تا تمام هزینه ها در زمان تولد پرداخت شود. و هزینه زایمان را بپردازید. من به مردم قول می دهم که اگر فردی بیمه نداشته باشد، بدون در نظر گرفتن حجم مالی، تمام خدمات مربوطه را رایگان دریافت کند. در سایر بیمه ها نیز در شورای عالی بیمه مذاکره می کنیم تا آنها نیز تسهیلات لازم را در این زمینه ارائه دهند.

به گفته وی، کمیته خیریه نیز در بحث جوانان جمعیت فعال گام های فعالی خواهد برد.

بیمه تا 90 درصد هزینه های درمان ناباروری را پوشش می دهد

عین اللهی در ادامه به موضوع درمان اشاره کرد و مطرح کرد: در بحث درمان با عزیزان زیادی که از ناباروری رنج می برند مواجه هستیم که بر اساس مصوبه شورای عالی بیمه تا 90 درصد هزینه ناباروری را تامین می کنند. توسط شرکت های بیمه پرداخت می شود. البته این تازه آغاز راه است و به تدریج سعی می کنیم امکانات بهتری را فراهم کنیم و مراکز بیشتری برای درمان ایجاد کنیم.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه معتقدیم فرزندآوری آثار روانی زیادی در خانواده ها دارد، گفت: انشاالله در این زمینه کارهای مثبتی انجام خواهیم داد.

وی با تاکید بر اینکه در بحث شبکه های بهداشت و درمان کمیته مربوطه آموزش بهداشت و نحوه برخورد با مادران باردار را در دستور کار قرار داد، گفت: در هر مرکز نیروهای داوطلب بسیجی و نیروی انتظامی حضور دارند که از تمام توان خود استفاده خواهیم کرد. .

عین اللهی در پایان با اشاره به اینکه موضوعات تحقیقاتی نیز در کمیته تحقیقاتی، نحوه بررسی موضوعات این حوزه خارج از وزارت بهداشت بررسی می شود، گفت: هماهنگی های لازم با دکتر دکتر انجام شده است. اردوگاه جمعيت مخبر تشكيل مي شود اگر خارج از سازمان هماهنگي كنند، به اين معنا كه حمايتي را كه ساير سازمان ها مي توانند در اين زمينه انجام دهند، جهت دهي كنند، اميدواريم با ​​برنامه ريزي انجام شده به اهداف خود برسيم.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.