از محکومیت سفیر سابق تا پاسخ به اظهارات حاشیه ای

محکومیت سفیر سابق ایران در آلمان، برگزاری دومین جلسه دادگاه جمشید شارمهد، پاسخ دادستان کل کشور به اظهارات نویسنده در جشنواره فیلم فجر و … از نظر حقوقی و قضایی از مهمترین موارد بود. اخبار هفته گذشته

به گزارش ایسنا، در این گزارش مهم ترین اخبار حقوقی و قضایی هفته گذشته را مرور می کنیم.

رئیس سابق فایل صوتی سپاه چیز جدیدی نبود

از محکومیت سفیر سابق تا پاسخ به اظهارات حاشیه ای

سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری هفته جاری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال ایسنا درباره پرونده اخیر منتشر شده از رئیس سابق سپاه مبنی بر اینکه روند درگیری چیست و چگونه ادامه خواهد داشت؟ وی گفت: این فایل صوتی چیز جدیدی نیست و همین فایل سال ها پیش معرفی شده است و قبل از انتشار این فایل، مسئولان سپاه و سازمان های اطلاعاتی و نظارتی وارد عمل شده و چندین نفر را که سوء استفاده کرده اند از شرکت های سازمان تعاون است شناسایی کرده اند. سپاه.” و تحقیقات جدی و با کمک سازمان قضایی نیروهای مسلح افراد دستگیر شدند و برخورد با عاملان آن پرونده قاطعتر و جدیتر از سایر موارد بود.

خدائیان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برای رسیدگی به شکایات مجلس از دولت قبل چه اقداماتی لازم است، گفت: در رابطه با پرونده هایی که برای برخی از مسئولان دولت های گذشته حتی برخی از مسئولان بانک مرکزی و برخی از مسئولان تشکیل شده است، برخی پرونده ها در این خصوص وجود دارد. تشکیل شد و نتیجه آن حکم صادر شد.
وی افزود: برای قوه قضاییه مهم نیست که چه کسی مرتکب جرم شده یا از موقعیت خود سوء استفاده کرده است، بلکه مهم این است که قوه قضاییه مرتکب جرم شود و مردم در این مدت با برخی افراد در سطوح مختلف شهادت دهند. مقام معاون اول و برخی از مسئولان: «با مقام معظم رهبری برخورد شده و حتی محکوم شده اند و اگر گزارش افسری به قوه قضائیه ارائه شود و دلایل لازم در آن ارائه شود، قوه قضائیه وارد آن می شود.

حسین موسویان به 11 ماه حبس تعزیری محکوم شد

از محکومیت سفیر سابق تا پاسخ به اظهارات حاشیه ای

سخنگوی قوه قضائیه در جلسه این هفته شورای عالی قضایی از صدور احکام قطعی برای مسئولان وقت منطقه آزاد کیش خبر داد و گفت: خدایار علم بیگی «در حال ورود به منطقه آزاد است و اعلام می کند که می تواند این فرد ۲ سرمایه گذاری کند. میلیارد یورو؛ در عین حال 200 هکتار از اراضی کیش با هزینه به علم بیگی واگذار می شود و این فرد به تعهدات خود عمل نمی کند.

وی افزود: در سال 1386 ضمیمه قرارداد منعقده با علم بیگی شد و متاسفانه برخی از مواد قرارداد حذف و بند داوری درج شد و اتاق بازرگانی بین المللی به عنوان داور انتخاب شد. بر خلاف قوانین؛” پس از مدتی این 200 هکتار به شرکت دیگری به نام «شرکت توسعه گل شرق» واگذار می شود و حدود 100 هزار مترمربع از دریا را در اختیار آن قرار می دهد اما در نهایت به تعهدات خود عمل نمی کنند. پرونده ای که در آن زمان توسط سازمان بازرسی در حال بررسی بود، اخیراً به صدور حکم منجر شد و حسین موسویان، سفیر وقت ایران در آلمان، به 11 ماه زندان محکوم شد.

توضیح اقدامات تروریستی جمشید شارمهد توسط نماینده دادستان

از محکومیت سفیر سابق تا پاسخ به اظهارات حاشیه ای

دومین جلسه رسیدگی به پرونده جمشید شارمهد سرکرده گروهک تروریستی تندر در شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

نماینده دادستان با اشاره به اقدامات تروریستی این گروه گفت: انفجار در فروشگاه کفش حرم امام راحل در 30 آبان ماه از اقدامات تروریستی گروه تندر بوده است. در حرم امام راحل

وی ادامه داد: در جریان این بمباران از آنجایی که فرد متخلف شناسایی شد، ضامن بمب خود را بیرون کشید و منفجر کرد و خوشبختانه در این عملیات به شهروندان آسیبی وارد نشد. بلافاصله پس از بمب گذاری، انجمن موسوم به پادشاهی ایران، افراد مسئول این بمب گذاری را شناسایی کرد.

پاسخ دادستان کل کشور به حاشیه های مطرح شده در جشنواره فیلم فجر

از محکومیت سفیر سابق تا پاسخ به اظهارات حاشیه ای

در پیگیری حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم، معاون دادستان کل کشور طی نامه‌ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مدعی العموم خواستار رسیدگی لازم به اظهارات نادرست و غیرکارشناسی یکی از اعضای یک سازمان شده است. از اعضا آثار جشنواره فیلم فجر 40. اتفاق خواهد افتاد.

غلام عباس ترکی معاون دادستان کل کشور در بخشی از این نامه به نشست خبری اخیر اعضا در جشنواره فیلم فجر اشاره می کند که با بیان مطالب غیرتخصصی و احساسی، مطالب مسلم مذهبی را نادیده می گیرد. حکم می کند و موجب استکبار و کینه توزی در جامعه می شود، اسلام را به ویژه در اختیار متدینین قرار داده است.

نظارت ویژه دادستان ها بر شبکه توزیع در آستانه عید نوروز

از محکومیت سفیر سابق تا پاسخ به اظهارات حاشیه ای

رئیس قوه قضاییه در جلسه شورای عالی قضایی شبکه توزیع را یکی از ابعاد مهم ساختار اقتصاد و بازار دانست و ناسالم و معیوب بودن شبکه توزیع در کشور را برجسته کرد. دولت برای اصلاح چرخه معیوب و ناسالم توزیع گامی جدی بردارد و حداکثر مساعدت را به دولت و تعزیرات برای نظارت بر توزیع محصولات در بازار انجام دهد تا برای مردم این حوزه مشکل ایجاد نشود.

وی در عین حال از اقدامات دولت سیزدهم برای رفع نواقص و مشکلات شبکه توزیع محصولات در کشور و مقابله با جوسازی برخی دلالان و واسطه ها تقدیر کرد و گفت: برای دولت است.

محسنی اژه ای در ادامه جلسه بابیان اینکه حفظ شئونات اسلامی و دینی یک ضرورت است، برخی حواشی و ایرادات خلاف شرع و عمل در حاشیه جشنواره فیلم فجر را مطرح کرد و از وکیل دادگستری درخواست کرد. دادگستری و دادسرای تهران با قدردانی از وقوع تخلف قوه قضائیه که در این زمینه مسئولانه، فعال و پیشگیرانه عمل کردند، دستورات و هشدارهای لازم را ارائه کردند.

وی در این باره از مراجع عظام، علما و بزرگوارانی که مسئولانه و با غیرت دینی پاسخگوی این گونه توهین ها هستند تشکر و قدردانی کرد و بر لزوم توجه همگان به توصیه ها و توصیه های بزرگان و حافظان حریم دین و دین تاکید کرد. . .

دو آزمون وکالت در سال 1401 توسط کانون وکلای دادگستری برگزار شد

از محکومیت سفیر سابق تا پاسخ به اظهارات حاشیه ای

در دیدار حجت الاسلام والمسلمین قدرتی معاون حقوقی و قضایی قوه قضائیه با حجت الاسلام والمسلمین هادی رئیس پژوهشکده قوه قضاییه و حسن ابدالیان پور رئیس مرکز وکلای دادگستری برگزار شد. تصمیم به برگزاری آزمون وکالت برای داوطلبان در پایان فروردین 1401 گرفت. این آزمون استثنایی است و آزمون شهریور مرکز طبق برنامه هر سال در موعد مقرر برگزار می شود.

موافقت رئیس قوه قضائیه با اصلاح احکام تنظیمی کارکنان قوه قضاییه

از محکومیت سفیر سابق تا پاسخ به اظهارات حاشیه ای

رئیس قوه قضائیه موافقت کرد به منظور اجرای جزء یک بند الف تبصره ۱۲ قانون بودجه ۱۴۰۰ طبق تصویب نامه مورخ ۰۹/۴/۱۳۰۰ هیئت محترم وزیران با اصلاح مقررات نظارتی. . از کارکنان قوه قضائیه موضوع این مصوبه.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.