هدف از ثبت ملی صنایع دستی نشان دادن هنر هنرمندان است

هدف از ثبت ملی صنایع دستی نشان دادن هنر هنرمندان است

ایسنا/ کرمان معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی گفت: ساماندهی تولید و ترویج مشاغل، ایجاد زیرساخت ها و بازارهای جدید و به طور کلی دیدن هنر هنرمندان از مهمترین و مهم ترین اهداف ما در ثبت ملی است. از صنایع دستی.”

پویا محمودیان در پنجمین شورای راهبردی انتخاب شهرهای ملی و دهکده های صنایع دستی گفت: ایران یکی از سه کشور برتر دنیا در تولید و تنوع صنایع دستی است و در این زمینه کشوری قدرتمند و منحصر به فرد است.

وی افزود: ظرفیت این استان است که باعث تولید صنایع دستی، نقش زنان توانمند و توانمند در تولید صنایع دستی شده است که بسیار حائز اهمیت است، توسعه اقتصادی و معیشتی صنایع دستی در بسیاری از نقاط و روستاهای کشور استان کرمان ابتدا این جلسه را در خارج از تهران و در کرمان برگزار کنیم.
محمودیان ادامه داد: امیدواریم نتیجه پرونده های ارسالی، جلساتی که به منظور دفاع برگزار شد و بررسی های انجام شده موجی از شادی را برای هنرمندان ولزی به همراه داشته باشد. استان راکمان.
محمودیان افزود: هدف اصلی ما از ثبت نام ها پاسخگویی به تقاضای مردمی و مردمی یعنی دیدن هنرها در سطح ملی و جهانی است.
وی گفت: ساماندهی تولید و ترویج کسب و کارها، ایجاد زیرساخت ها و بازارهای جدید از مهم ترین و مهم ترین اهداف ما در حوزه صنایع دستی است.
وی با اشاره به سیرجان به عنوان شهر گلیم جهان، گفت: مذاکره ملی شدن، پرورش، ارتقای کیفیت محصول و مسائل فنی و تخصصی صنایع دستی بر عهده ماست؛ پس از جهانی شدن سیرجان، الزامات ویژه ای را در حوزه سیرجان اعلام کردیم، اما آنچه در ذهن داشتیم هنوز محقق نشده است.
محمودیان تاکید کرد: بحث بازاریابی، بازاریابی و بازاریابی جز با همت همه مسئولان این حوزه محقق نمی شود. ملی شدن و جهانی شدن برای هم افزایی ظرفیت ها هستند و ما امروز اینجا هستیم تا تمام تلاش خود را بکنیم تا اطمینان حاصل کنیم که شهرهایی که در سطح ملی و جهانی می آیند محصولات خود را به بهترین شکل ممکن عرضه می کنند.
وی افزود: اگر شهر و روستای ملی و جهانی شد همه باید پای کار بیایند و تمام عزم خود را برای دیدن این پتانسیل نهفته کشور جمع کنند.
معاون صنایع دستی با تشکر از مجموعه گل گهر سیرجان گفت: بر روی لباس فوتبالیست های تیم این مجموعه گلیم شهر جهانی سیرجان بسیار ارزشمند برای عرصه فرهنگ و هنر نوشته شده است.
وی افزود: انتظار می رود بسیاری از ارگان ها به عنوان فعال اقتصادی در این امر مشارکت کنند تا پس از ورود گردشگران خارجی، سطح ورود به داخل کشور را افزایش داده و به حضور هنرمندان در نمایشگاه های خارج از کشور کمک کنند.
وی خطاب به فرمانداران شهرستان ها گفت: بودجه آموزشی که برای شهرستان های کشور دیده می شود باید قابل توجه باشد. اگر امروز برای اولین بار این نشست را در کرمان برگزار کنیم، امیدواریم این الگوی همکاری به کشوری نمونه در کشور تبدیل شود تا بتوانیم این الگو را در 30 استان کشور گسترش دهیم.
شایان ذکر است پیش از این جلسه معاون صنایع دستی به همراه استاندار کرمان و مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان از نمایشگاه صنایع دستی واقع در هتل پارس کرمان بازدید کردند. همچنین در این نشست از دو کتاب «دانشنامه بین المللی صنایع دستی و روستایی سیرجان» و «دایره المعارف فرش بین المللی شهر سیرجان» نوشته عقیل سیستانی رونمایی شد.
انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

«افسانتین» نسخه طب سنتی ایران برای بیماری های کبدی

محققان ایرانی در پژوهشی جالب به بررسی نقش گیاه افسنطین در درمان بیماری های کبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.