راه اندازی دومین همایش ملی مواد نوین در یزد / ارسال بیش از 100 مقاله


ایسنا/ یزد دومین همایش ملی مصالح نوین با سخنرانی رئیس پژوهشکده مواد نوین سرامیک موسسه جهاد دانشگاهی یزد و رئیس این همایش آغاز شد.

«سید حسین میرحسینی» رئیس این همایش امروز چهارشنبه 4 اسفندماه آغاز این برنامه مجازی علمی محور را با استقبال کلیه معلمان، دانشجویان، مدیران و صنعتگران بیان کرد و از همکاری جهاددانشگاهی و دانشگاهی تشکر و قدردانی کرد. دانشگاه یزد: مهندسی مواد در زمینه های مختلف مهندسی از جمله فلزات، سرامیک، الکترونیک، مواد مغناطیسی، بیومواد و مواد هوشمند فعال است و در واقع مادر این رشته ها است زیرا هیچ ماده ای در زندگی وجود ندارد که با مواد و مواد ارتباطی نداشته باشد. .

او می گوید: “ظهور مواد پیشرفته در اوایل دهه 1980 به عنوان یکی از مهم ترین و پویاترین موضوعات در تاریخ صنعت بین المللی ظاهر شد.” .

وی بازار چند میلیارد دلاری این مواد در سال 2030 را برای اقتصاد آینده جوامع پیشرفته حیاتی عنوان کرد و به عنوان مواد پیشرفته شناخته می شود و پیشرفت فناوری آنها می تواند مزایای بسیاری را برای جامعه به همراه داشته باشد.

میرحسینی گفت: توسعه دهندگان فناوری به کشف و استفاده از موادی ادامه می دهند که دارای خواص جدید یا پیشرفته ای هستند که عملکرد را نسبت به محصولات و فرآیندهای معمولی بهبود می بخشد.

وی گفت: مواد پیشرفته کلید توسعه فناوری و تولید ثروت در کشورها هستند. توسعه بیشتر فناوری‌های پیشرفته مانند هوافضا، انرژی‌های تجدیدپذیر، میکروالکترونیک، بیوتکنولوژی و سایر بخش‌های با فناوری پیشرفته به دسترسی به فناوری‌های مواد پیشرفته و مرتبط بستگی دارد. و نگاه به محدودیت های کشور در سال های اخیر در دستیابی به برخی از این مواد، اهمیت کلیدی این حوزه را به خوبی نشان می دهد.

رئیس دومین همایش ملی مواد جدید گفت: سرمایه گذاری در مواد پیشرفته به ویژه در زیرساخت های مواد پیشرفته در کشور مستلزم سرمایه ثابت زیادی و همچنین انتقال فناوری به داخل کشور است. مدیون پیشرفت خود به توجه بیشتر و بیشتر به این حوزه و توسعه علم مواد پیشرفته است.

به گفته وی، در سرمایه گذاری کشورهای پیشرفته در زمینه مواد پیشرفته باید توجه داشت که در اسناد سیاستی این کشورها اولویت و جایگاه ویژه ای به این دسته از فناوری ها و نوآوری ها داده اند و طبیعتاً منجر به تزریق منابع مناسب شده است. برای توسعه در این راستا به دلیل هزینه های بالای تحقیق و توسعه در زمینه مواد پیشرفته، برنامه های تحقیقاتی متعددی ترتیب داده اند، زیرساخت های قابل توجهی را فراهم کرده اند، محققان بسیاری را به کار گرفته اند و حتی کارهای منطقه ای و بین المللی را به اشتراک گذاشته اند.

وی ادامه داد: البته آماری کلان از میزان سرمایه گذاری کشور در تحقیق و تولید مواد پیشرفته وجود ندارد و این خود دلایل متعددی دارد؛ یکی اینکه اساسا حوزه مواد پیشرفته یک حوزه استراتژیک برای کشورهای توسعه یافته است. این اولین پیامدهای فنی خود را در حوزه های استراتژیک دفاع و امنیت نشان می دهد و دولت ها طبیعتاً چنین اطلاعاتی را با جزئیات زیاد فاش نمی کنند.

میرحسینی افزود: دیگر اینکه حوزه مصالح عمومی است و می توان سرمایه گذاری را در طیف وسیعی از موضوعات تعریف کرد. به عنوان مثال، ممکن است طرحی برای کاهش مصرف سوخت در خودرویی که در واقع درگیر تحقیق بر روی مواد پیشرفته است، یا طرحی برای افزایش برد موشک که منجر به توسعه مواد جدید شود، وجود داشته باشد.

وی گفت: بر این اساس و با توجه به اهمیت جایگاه مواد نوین در توسعه کشور، این همایش با هدف ایجاد فضا و فرصت مناسب برای معلمان، دانش آموزان و پژوهشگران جهت ارائه یافته های پژوهشی برگزار می شود. تحقیقات آنها “

رئیس پژوهشکده جدید مواد سرامیک پژوهشکده جهاددانشگاهی یزد افزود: این گونه اتفاقات باعث ایجاد شور و نشاط در بدنه دانشگاه‌ها به‌ویژه دانشجویان و هم‌چنین صحیح دو بخش مهم و همجواری این دو گروه می‌شود. اهداف برگزاری این رویدادهاست.

وی در خصوص وضعیت مقالات کنفرانس توضیح داد: تعداد مقالات ارسالی به دبیرخانه کنفرانس 136 مقاله بود که پس از قضاوت بر اساس محدودیت زمانی، 26 مقاله برای ارائه و 80 مقاله به صورت پوستر دریافت شد.

میرحسینی در پایان با اشاره به اینکه در طول این همایش و همچنین ارائه مقالات، اساتید سه سخنرانی ویژه و یک کارگاه علمی به نفع شرکت کنندگان خواهند داشت، گفت: با تشکر و قدردانی از خداوند منان را برای موفقیت در این امر یاری فرماید. مسیری که رفتیم

گفنی است; سخنرانان اصلی این همایش دکتر حمیدرضا شاهوردی (لینک ورود: skyroom.online/ch/jdyazd/mmc2)، دکتر. امین یوردخانی (لینک ورود: skyroom.online/ch/jdyazd/mmc2_oral_a) و دکتر. مجید پورانوری (لینک ورود: skyroom. آنلاین / ch / jdyazd / mmc2_oral_b) و کارگاه علمی با حضور دکتر منصوره گنجعلی و دکتر منیره گنجعلی (لینک ورود: skyroom.online/ch/jdyazd/mmc2) برگزار می شود.

پنل تخصصی ارائه مقالات سخنرانی کلاس A طبق برنامه کنفرانس از طریق لینک دسترسی: skyroom.online/ch/jdyazd/mmc2_oral_a و پنل تخصصی ارائه مقالات سخنرانی کلاس B طبق برنامه کنفرانس از طریق لینک دسترسی: skyroom.online / ch / jdyazd / mmc2_oral_b موجود است.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

«افسانتین» نسخه طب سنتی ایران برای بیماری های کبدی

محققان ایرانی در پژوهشی جالب به بررسی نقش گیاه افسنطین در درمان بیماری های کبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.