تمامی بدهی های شهرداری خرم آباد در جریان مذاکره حقوق کارکنان از اوایل سال آینده تسویه می شود.


ایسنا/ لرستان شهردار خرم آباد گفت: تمامی بدهی های شهرداری در مذاکره دستمزد کارگران از اوایل سال آینده تسویه می شود.

سعید فتوحی و جمعی از اعضای شورای شهر در جلسه بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان که در این دانشگاه برگزار شد، گفت: حتماً سیستم شفافیت را در شهرداری خرم آباد اجرا کنید و البته در ابتدای راه هستیم. از جاده و برخی زیرساخت ها باید در خط لوله ساخته شود.

ارزش افزوده شهرداری خرم آباد از سازمان امور مالیاتی 1.5 میلیارد تومان است

وی با بیان اینکه ارزش افزوده دریافتی شهرداری خرم آباد از سازمان مالیاتی 1.5 میلیارد تومان به دلیل صنعتی نبودن شهر است، افزود: در حال حاضر 330 میلیارد تومان بدهی در این شهر وجود دارد.

شهردار خرم آباد با اشاره به عدم استقبال پیمانکاران از پروژه پارک کاسیت و میدان مرتیر گفت: بوستان مشاهیر خرم آباد در پارک شهر آغاز به کار کرده است و همچنان به گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جاوید الاثر ادامه می دهیم.

خزانه مرکزی تشکیل خواهد شد

وی با تاکید بر اینکه از ابتدای سال آینده تمامی بدهی های شهرداری در بحث حقوق کارکنان تسویه می شود، گفت: البته خزانه داری مرکزی تشکیل می شود.
فتوحی درباره ساماندهی کارگران و دستفروشان شهرستان گفت: ساماندهی این مجموعه نیازمند همکاری چند سازمان است و برای تحویل پروژه ها باید به دنبال جذب سرمایه گذاران شایسته و توانمند باشیم.

وی با انتقاد از اینکه وضعیت درآمدی شهرداری خرم آباد مشابه شهرداری های شهرهای ثروتمند کشور نیست، گفت: به عنوان مثال در شهر خرم آباد تنها هفت درصد شهروندان هزینه نوسازی می پردازند.

فتوحی گفت: در جلسه دیگری شفاف سازی شهرداری به صراحت مشخص می شود.

شهرداری برنامه ای برای جداسازی آب شرب و آبیاری قطره ای ندارد

در ادامه این جلسه هوشنگ نصیری عضو شورای شهر خرم آباد با بیان اینکه معاونت خدمات شهری شهرداری خرم آباد عملکرد خوبی ندارد، گفت: در حال حاضر پنج ایستگاه آتش نشانی در سطح شهر مورد نیاز است.

وی با بیان اینکه دستفروشان شناسایی نشده اند، گفت: بازار محلی اضافه نشده است و شهرداری هیچ برنامه ای برای آنها ندارد.

این عضو شورای شهر خرم آباد گفت: شهرداری خرم آباد در زمینه کمبود منابع اعتباری مشکلات زیادی دارد و بخشی از بودجه از محل عوارض نوسازی تامین می شود که میزان آن قابل توجه نیست.

نصیری افزود: همچنین بحث تفکیک زباله از مبدا به مقصد موضوع مهمی است که شهرداری برای آن اقدامات کافی انجام نداده است.

وی انتقاد کرد: یکی از برنامه های شهرداری تفکیک آب شرب است که هیچ برنامه ای برای جداسازی آب شرب و قطره چکانی و آبیاری جدید ندارد.

پیگیر اجرای کامل سامانه شفافیت در تمامی ارکان شهرداری خرم آباد هستیم.

این عضو شورای شهر خرم آباد با بیان اینکه انتصابات درون سازمانی باید کاملاً بر اساس شایستگی و شایستگی باشد که در انتخاب برخی از معاونان دیده نشد، اظهار داشت: در همه موارد به طور فعال در حال اجرای کامل سامانه شفافیت هستیم. ارکان شهرداری خرم آباد.
نصیری گفت: از گسترش ارتباط شورای اسلامی شهر با دانشگاهیان و تشکل های دانشجویی با رویکرد تقویت پاسخگویی و تقویت فرهنگ اصرار، صمیمانه استقبال می کنیم.

شهرستان نیاز به درآمد ثابت دارد

در ادامه این جلسه یکی دیگر از اعضای شورای شهر خرم آباد گفت: نیروی انسانی جزو موضوعات مهم در هر سازمانی از جمله شهرداری است و اگر بهترین منابع درآمدی را داشته باشیم اما نیروی کار توانمند و کارآمد کافی نداشته باشیم، در توان داریم. رسیدن به مطلوب.

امرایی ادامه داد: شهرداری بودجه دولتی ندارد و نیاز به درآمد ثابت دارد که یکی از منابع درآمد گردشگری است به عنوان مثال قلعه فلک بهشتی که نیاز به آزادسازی دارد.
این عضو شورای شهر خرم آباد گفت: بیمه دوقلو معادل 40 میلیارد بر عهده شهرداری است.

وی با بیان اینکه برون سپاری در دوره جدید شورای شهر به حداقل رسیده است، مثلاً برون سپاری متوقف شده است (البته یک سال است که برون سپاری شده است)، گفت: این مشکلات را حل کنید.
امرایی افزود: بستر شفاف سازی وجود دارد و سازمان فاوا کار شفاف سازی را آغاز کرده است و داده ها باید توسط شهرداری ارائه شود.

بین هفت تا هشت درصد مردم مالیات می پردازند

حمیدرضا صفریان عضو شورای شهر خرم آباد نیز در این نشست با بیان اینکه وجود بحران نیروی کار و وجود نیروهای ناکارآمد در برخی پست های مدیریتی یکی از مشکلات شهرداری خرم آباد است، افزود: اشتغال غیرمجاز در این شهر متعلق به شهرداری بوده است. . به دوره های مختلف قبل از آن.» و ما باید بر اساس حمایت از بهره وری منابع انسانی سازماندهی کنیم.

وی ادامه داد: پلیس شاغل در این شهر باید نگاه جامعه شناختی داشته باشد و آموزش نیرو در این حوزه را جدی بگیریم و آن را گسترش دهیم.

صفریان با بیان اینکه برای پرداخت عوارض گمرکی مشکلاتی وجود دارد به طوری که 7 تا 8 درصد مردم عوارض پرداخت می کنند، افزود: باید فرهنگ پرداخت عادی عوارض توسط شهروندان را ترویج دهیم.

گسترش سرمایه گذاری بخش خصوصی

این عضو شورای شهر خرم آباد گفت: وقتی شهر خرم آباد شهر صنعتی نیست، طبیعی است که درآمد شهرداری آنطور که باید، شهرداری های شهرهای ثروتمند کشور نباشد.
سعی کنید از ظرفیت سرمایه گذاران استفاده کنید و سرمایه گذاری بخش خصوصی را گسترش دهید.

وی گفت: شهرداری خرم آباد اتوبوس شهری ندارد.

صفریان یادآور شد: از انتقادات و فراخوان های سازنده استقبال می کنیم.

به گزارش ایسنا، بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان در ابتدای این نشست به بیان سوالات و تماس های شهرداری خرم آباد پرداخت که شامل موضوعات مطرح شده و سوالات مطرح شده از سوی شهردار بود. شفافیت در شهر و ایجاد سیستم شفافیت، پارک کاسیت، پروژه های عمرانی و پیشرفت آن، برنامه ها و چشم انداز شهردار خرم آباد، وضعیت ترافیک، المان های شهری و وضعیت مبلمان شهری، درآمدزایی و تامین مالی ثابت، ساماندهی دستفروشان، روش های بودجه چیست. منبع 1401 ایجاد بانک ایده و ارتباط با دانشگاه بود. لازم به ذکر است مهاجرت دانشجویان دانشگاه لرستان به دنبال الزامات و سوالات مردم است و این جلسات تا حصول نتیجه مطلوب برگزار می شود.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.