مردم از چه چیزی بیشتر می ترسند؟


ایسنا/ لرستان یک روانشناس گفت: فوبیا احساس آزاردهنده و ناراحت کننده ای است که ناشی از ترس های واقعی یا خیالی است و گاهی این ترس برای فرد مبتلا به فوبیا غیرقابل تحمل است و حتی گاهی این افراد تصور می کنند عاملی که باعث ترس و وحشت آنها شده است آنها را تهدید کرده است. زندگی می کند.”

لیلا میررضایی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: ترس هایی در مورد افرادی وجود دارد که از دید دیگران غیرعادی، غیرمنطقی و بسیار جالب هستند.

این روانشناس با تاکید بر اینکه تیفوبیا یا ترس از الگوهای نامنظم یا خوشه‌ای، سوراخ‌ها یا حفره‌های کوچک یکی از رایج‌ترین انواع ترس در جهان است، گفت: افتضاح زیستی و ترس‌های آموخته‌شده فرهنگی از دلایل اصلی این ترس است. .

او می گوید: «این برای مردم عادی غیرمنطقی و عجیب است.» آنها از پوست، گوشت، شانه عسل خشک و هر چیز دیگری که دارای سوراخ باشد اجتناب می کنند. آنها

میررضایی ایروفوبیا یا ترس از پرواز یکی دیگر از انواع ترس های رایج در جهان است، وی افزود: حدود شش و نیم درصد از جمعیت جهان دچار “آئروفوبیا” یا ترس از پرواز هستند، این ترس مانند تمرین با ترس های دیگر است. مانند آگورافوبیا، ترس از ناتوانی در فرار و تنگ نظری یا کلاستروفوبیا، ترس طبیعی از فضاهای کوچک و تنگ وجود دارد که بر زندگی کاری و شخصی افراد تأثیر می گذارد، زیرا سفر هوایی برای او غیرممکن است.

این روانشناس گفت: در این افراد حتی فکر کردن به پرواز می تواند باعث ایجاد اضطراب جدی و ایجاد شرایطی مانند حالت تهوع و حملات پانیک شود.

او گفت: “عفونت یا فوبیا، ترس از میکروب ها، نوع دیگری از فوبیا است.”

میررضایی گفت: این ترس ناسالم و بیمارگونه از میکروب ها باعث می شود که فرد از آلودگی مواد غذایی یا تماس با مایعات بدن اطرافیان خود ترس داشته باشد، کامفوبیا عوارض زیادی دارد، زیرا این افراد سعی می کنند از موقعیت های اجتماعی دوری کنند و خود را منزوی کنند. علائم رایج این فوبیا

این روانشناس ترس از فضاهای کوچک را یکی دیگر از فوبیاهای رایج در دنیا دانست و افزود: کلاستروفوبیا نیز یکی از رایج ترین فوبیاها در جهان است و حدود پنج تا هفت درصد جمعیت جهان از این فوبیا رنج می برند. این فوبیا معمولاً با ترس از خفگی یا محدودیت همراه است.”

وی ترس از رعد و برق و رعد و برق را از دیگر اشکال رایج ترس برشمرد و افزود: طوفان می تواند باعث ناتوانی شدید و اختلال در افراد مبتلا به استرافوبیا شود که بیشتر مبتلایان به این فوبیا کودکان هستند، البته گاهی این فوبیا تا بزرگسالی نیز ادامه می یابد و متوجه می شود. که حتی وحشی ترین و خشمگین ترین حیوانات نیز با رعد و برق و رعد و برق می ترسند و واکنش دفاعی طبیعی آنها مبهم است.

میررضایی با تاکید بر اینکه سگ فوبیا یا سینوفوبیا یکی از رایج ترین فوبیاها در جهان است، گفت: ترس جدی از سگ یکی از رایج ترین فوبیاهای حیوانات در سراسر جهان است. گربه ها هم می ترسند.

او گفت: «یکی دیگر از ترس‌های رایج در دنیا آگورافوبیا یا ترس از فضاهای باز یا شلوغ است.» و همچنین از زمین‌های باز دوری کنید، این افراد تنها با فکر کردن یا دیدن چنین مکان‌هایی مرعوب می‌شوند، آگورافوبیا یک چرخه معیوب ایجاد می‌کند، زیرا قربانی از حمله پانیک می ترسد و این افکار منجر به حملات پانیک می شود و فعالیت ها را محدود می کند و رفتارهای اجتنابی و اجتنابی بخشی از زندگی او می شود، بنابراین افسردگی از علائم رایج این فوبیا است.

وی گفت: ترس از ارتفاع یا آکروفوبیا یکی از رایج ترین فوبیاها در جهان است. “این فوبیا ترس غیر منطقی از ارتفاع و سقوط است. بالا و پایین بروید.

میررضایی با اشاره به اینکه ترس از مار یا چشم هراسی پس از شایع ترین فوبیا، دومین فوبیا یا فوبیای حیوانات در جهان است که در لیست ما قرار دارد، خاطرنشان کرد: این فوبیا در نزدیک به یک سوم بزرگسالان وجود دارد.

این روانشناس می گوید: ترس از مارها نیز ریشه در تکامل ما دارد، زیرا ترس از مارهای سمی برای بقای ما ضروری است. ■ از مارها و سایر خزندگان در فروشگاه های حیوانات خانگی اجتناب کنید و حتی بترسید.

Man for Survival می گوید: «فوبیا عنکبوت یا آراکنوفوبیا یکی از رایج ترین فوبیاها در جهان است.

میررضایی گفت: افراد مبتلا به عنکبوت هراسی معمولا تلاش زیادی می کنند تا محیط خود را عاری از عنکبوت کنند و وسواس و تلاش آنها باعث دردسر زیادی برای آنها می شود.

وی گفت: متاسفانه فوبیا یک مشکل نسبتا رایج است و بسیاری از ما حداقل یکی از این ترس ها را داریم.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.