مرگ و میر عروق کرونر؛ افزایش مداوم / باعث کاهش تعداد قربانیان روزانه می شود


دبیر کمیته اپیدمیولوژی و تحقیقات کمیته علمی کشوری مقابله با کووید 19 گفت: تعداد تست‌های مثبت در کشور در هفته‌های اخیر نسبت به هفته قبل کاهش یافته و تعداد فوتی‌ها همچنان اندکی افزایش می‌یابد.

دکتر مسعود یونسیان در گفت وگو با ایسنا: وی درباره وضعیت کرونا در کشور گفت: در هفته‌های اخیر نسبت به هفته قبل، تعداد موارد مثبت آزمایش کاهش یافته است. اما نمی دانیم که این کاهش به دلیل کاهش تعداد موارد است یا کاهش تعداد تست های تشخیصی.

وی گفت: برای تحلیل دقیق وضعیت به سه نوع داده نیاز است. “اگر این داده ها به طور معمول در دسترس باشد، می توان آن را به خوبی تجزیه و تحلیل کرد.” یکی از داده های مورد نیاز تعداد بیماران سرپایی، دوم تعداد آزمایش های انجام شده و سوم تعداد آزمایش هایی است که مثبت است. در حالت ایده آل، این موارد باید به صورت استانی در اختیار کارشناسان مجزا قرار گیرد تا بتوانیم در مورد کل کشور صحبت کنیم و در مورد مناطق و استان های مختلف اظهار نظر کنیم و بگوییم که این موارد را نداریم و بر این اساس است. قضاوت دشوار است

افزایش جزئی مرگ و میر عروق کرونر

داده هایی در اختیار کارشناسان قرار نمی گیرد

یونسیان ادامه داد: از نظر تعداد فوتی ها نیز باید به این نکته اشاره کرد که بر اساس آمارهای گزارش شده همچنان اندکی در حال افزایش است که البته می تواند منجر به کاهش تعداد موارد جدید شود. زیرا در حال حاضر تقریباً در سراسر جهان شناخته شده است که مرگ و میر امروز نتیجه مواردی است که دو تا چهار هفته پیش رخ داده است. بنابراین افزایش مرگ و میر به این معنا نیست که تعداد مبتلایان قطعا در حال افزایش است. موارد می تواند افزایشی، کاهشی یا مداوم باشد و از آنجایی که ما اطلاعات لازم را نداریم و داده های لازم را نداریم، نمی توانیم اظهار نظر کنیم.

قله ششم سراشیبی; احتمالا آخرین هفته های سال

وی درباره زمان رسیدن به ششمین قله بیماری گفت: در حال حاضر نمی توان دقیقاً پیش بینی کرد که اوج چه زمانی خواهد بود. با این حال، می توان گفت با مقایسه وضعیت ما با کشورهایی که زودتر از ما وارد موج بیماری شده اند و زودتر از ما روند نزولی را آغاز کرده اند، انتظار داریم در هفته های پایانی سال نیز وارد این موج شویم، اما نگوییم. 100٪ این اتفاق می افتد یا نه.

یونسیان درباره عوارض و مرگ و میر امیکرون در کودکان گفت: این یکی از موضوعاتی است که ما از آن اطلاعی نداریم. اگر اطلاعاتی در مورد وضعیت مرگ یا بهبودی بیماران بستری در بیمارستان بر اساس سن داشته باشیم، می توانیم تصمیمات بهتری بگیریم. با توجه به اطلاعاتی که الان دارم، کودکان به این دلیل نیستند که بیشتر در معرض ابتلا به ویروس هستند، بلکه به این دلیل است که تعداد زیادی از کودکان هنوز واکسینه نشده اند و برخی از کودکان به تازگی واکسن زدن را شروع کرده اند، به خصوص در کودکان زیر 12 سال. بیشتر مستعد عفونت هستند. بنابراین، اکثر متخصصان معتقدند که علت شیوع بیشتر این ویروس در این گروه سنی، ایمنی کمتر کودکان و بیشتر مستعد ابتلا به بیماری است. اگر بزرگسالان ما واکسینه نشده بودند یا قبلاً آلوده نشده بودند، هنوز هم در بزرگسالان شایع‌تر بود، اگرچه در بزرگسالان نیز شایع‌تر بود.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

اندونزی سفیر بریتانیا را فراخواند

اندونزی امروز (دوشنبه) از سفیر انگلیس خواست پرچم همجنس گرایان را در سفارت خود به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.