ساکت: نویدکیا تحت حمایت ماست/ مجیدی باید از تیم ملی حمایت کند


مدیرعامل باشگاه سپاهان گفت: در این مقطع نباید از حمایت ملی پوشان کم شود و سرپرست جدید فدراسیون باید حمایت کامل از تیم ملی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا ساکت درباره وضعیت تیم فوتبال سپاهان گفت: باید این واقعیت را بپذیریم که سپاهان سال گذشته کار جدیدی را شروع کرد و به داشته های خودش توجه کرد و داشته های خودش را به صحنه آورد. در واقع، او مربی شایسته ای را استخدام کرد که یک سرباز وفادار بود. طبیعی است که ممکن است اتفاقات خوب و بد در تیم باشد. هیئت مدیره و مجموعه باشگاه سعی کرده اند هر آنچه مربی می خواهد را فراهم کنند که خوشبختانه نویدکیا همیشه با صداقت تمام به آن اشاره کرده است. امیدواریم در مسیری که منتهی می شود با انسجام تیمی بهتر بتوانیم شرایط بهتری را ایجاد کنیم.

وی درباره اتفاقات اخیر فدراسیون فوتبال گفت: نمی توانم اظهار نظر خاصی کنم. نکته مهم برای خانواده مهم فوتبال این است که ثبات و موفقیت تیم های ملی حرف اول را می زند و همه دغدغه آن را دارند. با این حال، ما هیچ تحلیلی از آنچه اتفاق افتاده است نداریم. هیئت مدیره بر اساس صلاحیت خود تصمیماتی اتخاذ کرده است. فقط می توانم به عنوان عضوی کوچک از خانواده فوتبال تاکید کنم که این نقل و انتقالات و بلاتکلیفی ها یا مقطعی غیر خدایی نباید برای تیم های ملی مردان، بانوان، فوتسال و فوتبال مشکل ساز شود.پای ساحلی. امیدوارم حمایت های وزارت ورزش و دولت از فدراسیون جدی گرفته شود تا نماد فوتبال ایران در عرصه بین المللی به خوبی پیشرفت کند.

مدیرعامل سپاهان ادامه داد: فراموش نکنیم که حدود 25 روز پیش در خصوص بازی های آسیایی نامه ای به فدراسیون فوتبال نوشتیم و از آن درخواست میزبانی کردیم. در این بین کنفدراسیون فوتبال آسیا شرط گذاشت که هر کشور فدراسیونی باید هر پنج گروه را بپذیرد. ما به طور خاص پیشنهاد دادیم که دو گروه در اصفهان، دو گروه در خوزستان و یک گروه در تهران برگزار شود و این کار انجام شود اما هنوز نتیجه ای نگرفته ایم. با این حال انتظار داریم کسانی که اکنون مسئولیت فدراسیون را برعهده دارند این موضوع را پیگیری کنند، هرچند فرصت های زیادی از دست رفته است. متأسفانه احساس می شود که این فرصت میزبانی از ایران سلب می شود، زیرا به فدراسیون یک محور نگهداری می دهند. دیشب دوباره با یکی از اعضای هیئت مدیره صحبت کردم و دوباره این موضوع را مطرح کردم. آقازاده ها هم گفتند که همچنان پیگیر این موضوع هستند. اگرچه کامرانی فر که به عربستان سفر کرده بود با دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا در این خصوص صحبت کرده بود اما اتفاق جدیدی نیفتاد و نیاز به پیگیری ویژه بود.

ساکت در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا در مجمع آینده فدراسیون فوتبال به برکناری خادم رای می دهد؟ وی گفت: مجمع هنوز تشکیل نشده است. زمانی که مجمع تشکیل شد در مورد آن تصمیم می گیریم.

وی درباره آینده محرم نویدکیا در تیم سپاهان با توجه به نتایج ضعیف این تیم گفت: نویدکیا مربی تیم است و مورد حمایت هیات مدیره و باشگاه است. نویدکیا دوران مربیگری خود را در سپاهان می گذراند. او از روز اول یک برنامه سه ساله به باشگاه داده بود و باشگاه تمام تلاش خود را کرد تا هر آنچه را که در ذهن داشت فراهم کند. نویدکیا همیشه در این مورد صادق بوده است. به هر حال اتفاقات خوب و بد برای ما وجود داشت، اما دلیلی وجود ندارد که ظاهرمان متفاوت باشد. نگاه بلندمدت به آینده سپاهان داریم. اگرچه جایگاه و شرایط باشگاه سپاهان به عنوان یک باشگاه ساختاریافته ممکن است نتایج مطلوبی نداشته باشد، اما سیاست باشگاه چیست که بتواند شرایط تیمی آسیا را تقویت کند و بیشتر روی کیفیت فنی تمرکز کند.

مدیرعامل باشگاه سپاهان در پاسخ به این سوال که گفته می شود احتمالا مجمع فدراسیون فوتبال کمی بعد از جام جهانی برگزار می شود و این موضوع می تواند به تیم ملی لطمه بزند، گفت: چیزی که ما به عنوان فوتبال خانوادگی دغدغه داریم این است که حمایت از تیم ملی را نباید انکار کرد. من در جام جهانی 2018 سرمربی تیم بودم و اکنون تاکید می کنم که از این پس حضور پرقدرت در جام جهانی، کادرفنی و برنامه ریزی قوی و حمایت قوی داشته باشیم. تیم ملی در جام جهانی حالا باید سازمان داشته باشد. این دغدغه مهمی است و امیدوارم عزیزان هیئت مدیره و میرشاد ماجدی به این موضوع توجه لازم را داشته باشند.

ساکت در پاسخ به این سوال که به نظر شما قبل یا بعد از جام جهانی کدام بهتر است؟ او گفت: قوانینی وجود دارد که نمی توانم در آنها دخالت کنم، اما به عنوان یک عضو دغدغه من این است که هوشیار باشم تا تیم های ملی در اولویت اول جام جهانی باشند. در این مناظره ها و اختلاف نظرها، خدای ناکرده تیم های ملی ما رنج نبرند.

او گفت که حسن کامرانی فر مدعی حذف ایران از جام جهانی شده بود؟ وی یادآور شد: از همه رسانه ها می خواهم که شرایط فوتبال را تمیز نگه دارند. اگر می‌خواهیم کسی را از صحنه خارج کنیم، اتهامی به ما وارد نشود زیرا آسیب را خود ورزش می‌بیند. در دنیا کشورها به دو دسته تقسیم می شوند، تیم هایی که در جام هستند و تیم هایی که در جام جهانی نیستند. امروز ایران به حضور در جام جهانی با تلاش همه ایرانیان از بازیکن گرفته تا اسکوچیچ، فدراسیون ها، باشگاه ها و امثال اینها افتخار می کند. باید از همه برای هموار کردن راه برای تیم تشکر کرد. من خواهش می کنم که بحث دیگری مطرح نشود تا این موضوع پیش داوری نشود. فوتبال ایران به حق اجازه صعود به جام جهانی را پیدا کرده است و ما نباید با این و آن مشکلی داشته باشیم.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

«افسانتین» نسخه طب سنتی ایران برای بیماری های کبدی

محققان ایرانی در پژوهشی جالب به بررسی نقش گیاه افسنطین در درمان بیماری های کبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.