لزوم برگزاری کارگاه های آموزشی مقررات انضباطی در دانشگاه

لزوم برگزاری کارگاه های آموزشی مقررات انضباطی در دانشگاه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بر لزوم برگزاری کارگاه های آموزشی آیین نامه انضباطی دانشجویی در این دانشگاه تاکید کرد و گفت: برگزاری این کارگاه ها برای دانشجویان جدیدالورود و همچنین دانشجویان سایر مقاطع موجب کارآمدی آنها و کاهش بسیاری از تخلفات دانشجویان جدیدالورود می شود. دانش آموزان. ”

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا زالی در بیان این مطلب با اشاره به اینکه هدف از تشکیل کمیته‌های انضباطی در دانشگاه‌ها حرکت به سمت سلامت داخلی و تهذیب دانشجویان و دانشگاه‌ها است، گفت: کم بودن تعداد پرونده‌های انضباطی دانشجویان به معنای اثربخشی اقدامات پیشگیرانه است. ” این کمیته است زیرا هدف ما جلوگیری از تخلف دانش آموزان است و پیشگیری مقدم بر تشکیل پرونده است.

وی با اشاره به شبه قضایی بودن کمیته انضباطی دانش آموزی، موسسات شبه قضایی را نهادهای فرعی قضایی عنوان کرد.

دکتر زالی ارتباط کمیته انضباطی دانشگاه با دفتر مشاوره دانشجویی را اقدامی بسیار ارزشمند برشمرد و اظهار داشت: اساسا مشکل حل شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه بر ضرورت و اهمیت رعایت اخلاق حرفه ای در فارغ التحصیلان حوزه سلامت تاکید کرد و افزود: نقش پیشگیرانه کمیته انضباطی برای شکل گیری شخصیت حرفه ای مطلوب در دانشجویان بسیار مهم است.

وی با اشاره به تنوع محیط های خدماتی، بالینی و آزمایشگاهی در دانشگاه های علوم پزشکی، حوزه جرم و جنایت را متنوع و پیچیده عنوان کرد و گفت: این موضوع کار کمیته های انضباطی را با مشکل مواجه می کند و باید با تدابیر بیشتری این کار را انجام دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از موفقیت کمیته انضباطی این دانشگاه در کسب مقام برجسته و دبیری کمیته انضباطی کلاس 10 تقدیر کرد و این موفقیت را نشان از جایگاه ممتاز این کمیته دانست. .

وی جهش 20 پله ای کمیته انضباطی دانشگاه و ارتقای رتبه 23 به 3 کشور را قابل تقدیر دانست و به کار سیستمی ارزشمند اشاره کرد و گفت: در صورت نیاز بازخوردهای لازم را به حوزه های مختلف آموزشی، دانشجویی، فرهنگی، پژوهشی و پژوهشی ارائه کنید. رفتار.

دکتر. زالی برگزاری کارگاه های آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات انضباطی دانشگاه برای دانشجویان جدیدالورود را بسیار کارآمد و باعث کاهش وقوع جرم دانست و تاکید کرد: این کارگاه ها باید برای دانشجویان مقاطع دیگر نیز برگزار شود. زیرا ناآشنایی با قوانین انضباطی اغلب منجر به نقض قوانین می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ارائه توصیه‌هایی خاطرنشان کرد: کمیته انضباطی باید یک نهاد آموزشی محسوب شود و از آن به عنوان یک مجموعه آموزشی و تربیتی استفاده کنیم تا فرد اصلاح شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، وی همچنین ارتباط سیستماتیک مستمر کمیته انضباطی دانشگاه و کمیته انضباطی وزارت بهداشت را بسیار مهم دانست و بر تعمیق این روابط تاکید کرد.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.