دو دستگاه مهم پزشکی با حضور وزیر دفاع رونمایی شد


دومین نمایش بومی سازی قطعات الکترونیکی و میکروالکترونیک با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و رونمایی از دو دستگاه الکترو عضلانی اتوماتیک و یک پروتز مفصل زانو توسط کارشناسان وزارت دفاع آغاز شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از وزارت دفاع، امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه بومی سازی قطعات الکترونیکی و میکرو الکترونیک در شرکت صاایران وزارت دفاع گفت: این نمایشگاه با تکیه بر فرماندهی معظم کل قوا به منظور حمایت از تولید داخلی و خنثی سازی تاثیر تحریم ها بر تامین ازدحام و قطعات حساس الکترونیک دفاعی برپا شده است.

وی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه از 231 قطعه حساس و کلیدی رونمایی شد، ادامه داد: قطعات ساخته شده توسط دانشمندان صنایع دفاعی شرکت صاایران 94 میلیون دلار صرفه جویی داشته است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه همه صنایع به نوعی به صنعت الکترونیک وابسته هستند، افزود: این صنعت یک صنعت خاص و استراتژیک است و برای خودکفایی و مستقل شدن باید بهترین فناوری های الکترونیک توسعه یابد. ” صادرات و شناسایی توانمندی های داخلی و توسعه همکاری های دوجانبه (انتقال سرریز فناوری به بخش ملی و خصوصی) باید با جدیت و جدیت کامل مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: تحریم‌ها و فشارهای نظام سلطه و استکبار هرگز نمی‌تواند ما را در مسیر و تلاش‌های پایدار ترغیب کند و ان‌شاءالله در راه پیشبرد آرمان‌ها و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی سربلندی ملت عزیز و سرافراز ایران.” ما به افزایش پیشرفت ادامه خواهیم داد.

امیر رستگاری، مدیر عامل صنایع الکترونیک وزارت دفاع در این مراسم در خصوص ساخت و رونمایی از دستگاه الکتروشوک اتوماتیک قلب توسط “صاایران” گفت: در حال حاضر 9 شرکت در دنیا تولید کننده این دستگاه و صنعت تجهیزات پزشکی هستند. صاایران دهمین شرکت است. دنیا به جمع تولیدکنندگان این محصول تکنولوژیک پیوسته است.

وی با بیان نیاز سالانه کشور به حدود 5000 دستگاه الکتروشوک در سال، افزود: این دستگاه در مراکز عمومی مانند ایستگاه های مترو، استادیوم ها، سینماها، مراکز خرید بزرگ، فرودگاه ها و موسسات مختلف و به صورت خودکار مورد استفاده قرار می گیرد. او می تواند یک فرد عادی را بدون تخصص پزشکی برای کمک به بیمار مبتلا به ایست قلبی هدایت کند.

مدیرعامل صاایران همچنین درباره رونمایی از اولین پروتز مفصل زانو که توسط متخصصان صنعت پزشکی انستیتوی صنایع الکترونیک وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است، گفت: سالانه حدود 200 هزار پروتز زانو در کشور برای درمان این عارضه استفاده می شود. و هزینه های هنگفتی را به مردم و بیمه تحمیل می کند.

وی با بیان اینکه صرفه جویی ارزی حاصل از بومی سازی این دو دستگاه پزشکی سالانه 80 میلیون دلار است، ادامه داد: خدمات سلامت از راه دور و سایر نیازهای صنعت الکترونیک با استفاده از شبکه نخبگان و دانش بنیان این نهاد است. شرکت ها برای خدمت به مردم

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

«افسانتین» نسخه طب سنتی ایران برای بیماری های کبدی

محققان ایرانی در پژوهشی جالب به بررسی نقش گیاه افسنطین در درمان بیماری های کبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.