فتح الله زاده: پدرخوانده رسانه از عزیزی باج می خواهد/ خادم/ قرار بود نه گزینه!


مدیرعامل سابق باشگاه استقلال با اشاره به روند احتمالی تغییر مدیریتی در فدراسیون فوتبال می گوید: هیات مدیره فدراسیون فوتبال باید تصمیم درست و قاطعی در مورد آینده فوتبال کشور بگیرد.

علی فتح الله زاده، مدیرعامل سابق استقلال در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت فعلی فدراسیون فوتبال و حواشی مدیریتی که در این مدت در خصوص اخراج احتمالی شهاب الدین عزیزی خادم به وجود آمده است، گفت: به عنوان فردی که فوتبال را دنبال نمی کنم. ، یک سال پیش به غیر از صعود تیم ملی به جام جهانی، آیا حس خوبی نسبت به مسائل فوتبال ایران داشتید، ما نظر خوبی نسبت به این مسائل فوتبالی و این اتفاقات نداریم، چون متاسفانه فوتبالیست هایی مثل علی دایی محمد دادکان و محمد عابدینی رفتند.

وی ادامه داد: آن شب که قرار بود رئیس فدراسیون فوتبال منتخب شوم، به برنامه نود رفتم و آقای فردوسی پور در این باره از من پرسید و من پاسخ دادم که این یک پدیده انتخاباتی نیست، یک انتصاب سبک است. ” وقتی برنامه های انتخابات اخیر فدراسیون را دیدم، احساس کردم که این یک روند انتخاباتی نیست و انتصابات سبک هستند. باید بگویم با 40 نفر نمی توان انتخابات برگزار کرد. برخی سوار موج می شوند و پول خوبی خرج می کنند و مردم می خرند. به عنوان کشورهای توسعه یافته، مجمع باید به 200 نفر کاهش یابد. اعضای باتجربه مدیریت فوتبال باید عضو مجمع باشند. بازیکنان و کهنه سربازان بیشتری نیز باید درگیر شوند. کسانی که ریاست فدراسیون فوتبال را بر عهده داشتند، تجربه زیادی دارند و باید در مجمع نیز عضویت داشته باشند. از پتانسیل موجود استفاده نکردیم.

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال افزود: اینگونه رای دادن فوتبال ما را نابود می کند. فوتبال را نمی توان در محل اجرا کرد. در حال حاضر هیات رئیسه فدراسیون فوتبال از قدرت بالایی برخوردار است و می تواند موضوعی را برای اجرا به رئیس فدراسیون فوتبال ابلاغ کند. من روند خوبی برای فوتبال نمی بینم و این خیلی بد است، نگذارید فوتبالیست ها وارد فضای فوتبال ما شوند. الان عده ای به فدراسیون می آیند و احتمالاً جایگاهی در فدراسیون ندارند اما 30 میلیون پاداش می گیرند. آیا حساب و کتابی وجود ندارد؟ امیدوارم به زودی اتفاقات بهتری با کمک اهالی فوتبال و هیئت مدیره رخ دهد.

فتح الله زاده درباره عملکرد شهاب الدین عزیزی خادم در فدراسیون فوتبال گفت: من صریح صحبت می کنم. وقتی عده ای آقای عزیزی خادم را رئیس فدراسیون فوتبال می کنند بعداً باج می گیرند. هر چه می گویند، بنده عزیز باید انجام دهد. ما در برخی رسانه ها 2-3 پدرخوانده فوتبال داریم که می خواهند صاحب همه چیز شوند. الان بچه ای را می بینیم که 20 آپارتمان دارد و هیچکس نمی پرسد این آپارتمان ها از کجا آمده اند. امثال ما مثل این ها از فوتبال فرار می کنند و به قول عزیز خادم می آیند که ما از شما حمایت می کنیم و این در حالی است که نمی توانند خودشان را جمع کنند. وقتی اینقدر تحقیر می شویم خودمان و فوتبالمان را نابود می کنیم.

وی در ادامه سخنان زیرکانه کمیته اخلاق به نفع عزیزی خادم و درگیری کمیته اخلاق با هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: من تعجب می کنم که اگر هیات رئیسه فدراسیون فوتبال قاطعانه باشد و شجاعانه تصمیم بگیرد، همه می توانند انجام دهند زیرا هر رکن زیر میز است

فتح الله زاده در پایان گفت: دو جریان آسیب های جبران ناپذیری به فوتبال ما وارد می کند. موضوع اول، لابی سیاسی است. برخی از این افراد با فشارهایی که این وزارتخانه به آنها وارد می کند و می خواهند افراد مختلفی را به ریاست باشگاه ها و فدراسیون ها وارد کنند، سعی در نفوذ در فضای فعلی دارند. تا زمانی که این فشارها بالاست، فوتبال و ورزش ما هرگز روزگار بهتری نخواهد داشت. این افراد ترجیح می دهند به مسائل سیاسی خود پایبند باشند. موضوع دوم افرادی هستند که پول دارند و پول خودشان برای جمع آوری رای می آید. هر دوی این موارد باید توسط افراد صادق مدیریت شود و امیدوارم با این اتفاقات نجات پیدا کند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.