توسعه فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه ذاتی هر سازمانی است


ایسنا/ چهارمحال و بختیاری سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی و امنیتی دولت چهارمحال و بختیاری گفت: خطاب به شهدا، زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنان، توسعه و نهادینه سازی فرهنگ ایثار و شهادت از وظایف اساسی، ذاتی و اساسی هر دستگاهی است. .

محسن حسین میرزایی 24 بهمن ماه در جلسه شورای ترویج ایثار و شهادت چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: وضعیت کنونی کشور مشخص نبود بنابراین همه کسانی که در سرزمین جمهوری اسلامی به دنیا آمده اند تا ابد مدیون هستند. فداکاری این بزرگواران

سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی و امنیتی دولت چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه کنگره ملی 10 هزار شهید جامعه عشایری به میزبانی توفیق استان بزرگ الهی، اضافه کرد: فرهنگ ناب ایثار و شهادت است، پس اگر فرهنگ ناب اسلامی سالم بماند، راهی جز حرکت به سوی فرهنگ ایثار و شهادت نیست.

وی با بیان نقش عشایر در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی، جنگ هشت ساله دفاع مقدس و متعاقب آن نقش بی بدیل در همه ابعاد، تصریح می کند: کنگره های مختلفی در کشور برگزار شده است اما برگزاری کنگره ملی. در برابر 10000 شهید سرگردان کنگره های گذشته مانند خورشید می درخشد.

حسین میرزایی گفت: برای میزبانی از این مهم وظایف مشترکی صورت گرفت، لذا رسیدگی به شهدا، زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنان، توسعه و نهادینه سازی فرهنگ ایثار و شهادت از وظایف اساسی، ذاتی و اساسی هر دستگاهی است.

وی بر برنامه ریزی، فضا و تبلیغات مناسب برای این کنگره تاکید کرد و گفت: باید به گونه ای برنامه ریزی قبل، حین و بعد از کنگره انجام شود تا تاثیر بعدی بر مردم کنگره مشخص شود، همچنین نباید به آن صورت برنامه ریزی شود. . راه ایجاد این احساس کنگره متعلق به بخش خاصی است، بنابراین همه باید در آن شرکت کنند.

سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی و امنیتی دولت چهارمحال و بختیاری بر تکریم ویژه خانواده شهدای سرگردان تاکید کرد.

برگزاری اولین کنگره سراسری 10000 رزمنده جامعه عشایری چهارمحال و بختیاری در 30 اردیبهشت 1401.

سردار علی محمد اکبری فرمانده سپاه هاشم قمربنی با اشاره به میزبانی کنگره سراسری 10 هزار شهید جامعه عشایری توسط چهارمحال و بختیاری گفت: این موضوع در دو سال اخیر و در آن ایام استان مطرح شده است. سپاه آماده است میزبان گفت متأسفانه به دلیل ورود ویروس کرونا این اتفاق نیفتاد.

وی بیان کرد: چهارمحال و بختیاری در تاریخ گذشته سابقه طولانی عشایری دارد و جمعیت سرگردان آن جزو رتبه های بالای جامعه عشایری کشور است که رویداد فرهنگی آن می تواند تاثیر زیادی بر حوزه فرهنگی استان داشته باشد.

اکبری افزود: یکی از عوامل جهاد تبیان تقدیم شهدا در طول 43 سال انقلاب اسلامی است که تا به امروز بیش از 500 شهید سرگردان در استان به دست آمده است که البته اکثریت شهدا در جامعه هستند. شهدای عشایر هستند.»

وی یادآور شد: برآورد تقریبی از حضور بیش از 40 هزار نفر در این کنگره ملی این است که البته چهارمحال و بختیاری کنگره استانی را در سال 94 برگزار کرد که در کشور بی نظیر بود، یعنی سابقه میزبانی را دارد. رویدادهای چنین .

فرمانده سپاه قمربنی هاشم چهارمحال و بختیاری ادامه داد: برگزاری این کنگره یک ماموریت پررنگ است اما این فرصت می تواند در شناسایی استان و توانمندی های متنوع آن به ویژه در حوزه گردشگری موثر باشد.

وی گفت: انتظار برگزاری این کنگره ملی در 29 اردیبهشت 1401 مصادف با روز مجمع عشایری با شعار 10 هزار خدمت و محرومیت زدایی است که باید ستاد ملی و استانی تشکیل شود.

اکبری افزود: خوشبختانه مردم استان هرجا وارد شدند در زمره رهبران بودند و اکنون با همه مشکلات و آسیب هایی که وجود دارد جلوی انقلاب را نخواهند گرفت وگرنه عشایر استان جزو کسانی بودند که با امام بیعت کردند. راحل در 22 بهمن و این یکی از اقدامات و سند تاریخی ماندگار جمهوری اسلامی است.

رویکردهای کنگره برگرفته از وصیت نامه شهدا بود

سرهنگ علی اصغر ایزدی فرمانده ناحیه مقاومت عشایری بسیج چهارمحال و بختیاری در پایان گفت: روش های تعریف شده برای این رویداد مهم فرهنگی برگرفته از وصیت نامه یک شهید است.

وی گفت: خوشبختانه در حوزه فرهنگی تا به امروز در هر منطقه سرگردان استان اقدامات خوبی برای اسارت شهدای محله، یادواره شهدای رزمنده، سرکشی شهدای سرگردان و بیماران صعب العلاج، ساختمان سازی انجام شده است. 60 واحد مسکونی در مناطق رومینگ و بیش از 60 سری وقف انجام شده است.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

هنوز بیستمین دوره انتخاب همسران بازنشسته، بازمانده و ازکارافتاده نمونه

همزمان با 25 ذی الحجه روز خانواده و تجلیل از بازنشستگان، بیستمین دوره منتخب بازنشستگان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.