تشکیل دبیرخانه هفته یادواره سربازی گنجوی در لرستان


ایسنا/ لرستان معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: بر اساس اطلاعیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هفته بزرگداشت سرباز گنجوی به طور همزمان از 15 تا 21 اسفندماه برگزار می شود.

رضا نیازی در مراسم افتتاحیه هفته بزرگداشت سربازی گنجوی که امروز ۲۴ بهمن ماه برگزار شد، با تاکید بر تصمیم جدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای باشکوه هرچه بیشتر بزرگداشت حکیم نظامی تصریح کرد: این شاعر پارسی گوی از مفاخر و اراده ایران است. این جشن نقش مهمی در بیان بخشی از هویت فرهنگی ما دارد.

وی افزود: حمایت و مشارکت نهادهای مختلف فرهنگی، دانشگاه ها، شهرداری ها و صدا و سیمای مرکز لرستان در ارائه این امر بسیار مؤثر است و با برنامه های متنوع خود می توانند گام های بلندی در معرفی این شاعر بزرگ در استان بردارند.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان خاطرنشان کرد: پرداختن به این موضوع باید عمومیت بیشتری داشته باشد و در جامعه بیشتر نمایان شود تا شعر و اندیشه های نظامی گنجوی پررنگ تر شود.

نیازی تاکید کرد: دستگاه های مختلف ستاد یادواره حکیم نظامی برنامه های خود را به دبیرخانه این ستاد اعلام کنند و یکی از مهم ترین برنامه های استان در این هفته خواهد بود.

وی بر شناسایی و معرفی پژوهشگران نظامی لرستانی تاکید کرد و افزود: مطبوعات و رسانه ها می توانند نقش بسیار مهمی در این حوزه داشته باشند.

شایان ذکر است اعضای حاضر در این جلسه نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در این زمینه مطرح کردند و در نهایت سید مصطفی جهانبخت از بین کارکنان وزارتخانه به عنوان سرپرست دبیرخانه ستاد استانی انتخاب شد.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

«افسانتین» نسخه طب سنتی ایران برای بیماری های کبدی

محققان ایرانی در پژوهشی جالب به بررسی نقش گیاه افسنطین در درمان بیماری های کبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.