جشنواره ملی دقیقه 55 به پایان رسید/ کار به جام جهانی قطر می رود

ایسنا/ ایلام جشنواره ملی گرافیک با عنوان 55 دقیقه ای با حضور گرافیست های سراسر کشور با موضوع بمباران زمین فوتبال شهرستان چوار در سال 65 امروز با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

«مسعود نجابتی» دبیر جشنواره ملی گرافیک 55 دقیقه در حاشیه این مراسم در شهرستان چوار گفت: جشنواره ملی گرافیک به میزبانی استان ایلام با حضور 40 گرافیست برجسته از سراسر کشور خلق اثر با محوریت بمباران زمین فوتبال شهرستان چوار در سال 1365 در دقیقه 55 مسابقه فوتبال بین تیم های ایلام و چوار توسط رژیم بعثی برگزار شد.

وی با بیان اینکه این جشنواره با دعوت از گرافیست های حرفه ای از سراسر کشور در تاریخ 21 تا 23 بهمن ماه سال 1400 برگزار شد، خاطرنشان کرد: در این جشنواره هنرمندان با حضور در زمین فوتبال شهرستان چوار یاد و خاطره شهدا را گرامی داشتند. این رویداد در دوران حفاظت مقدس آثاری را ایجاد کرده است.

نجابتی گفت: تولیدات در این جشنواره داوری شدند و در نهایت سه اثر برگزیده انتخاب و به نفر اول نشان طلای ویژه این جشنواره به همراه لوح و جایزه نقره و مدال نقره نفر دوم، لوح تقدیر و جایزه نقدی و نفر اهدا شد. نفر سوم مدال برنز، لوح تقدیر و جایزه نقدی بود.

دبیر جشنواره ملی گرافیک در دقیقه 55 گفت: «ابوالفضل کریمی» از تهران، «احمد وجدان نژاد» از یاسوج و «محمد رازقی» از قزوین از سوی هیئت داوران این جشنواره به عنوان نفر اول انتخاب شدند. «محمد قادر صباحی از ایلام»، یونس رجبی «از تهران»، یاسر باغداری «از بوشهر»، محمدرضا حاجی ملا اسدی از البرز و مژده حبیبی از کرمانشاه به عنوان افراد شایسته معرفی شدند.

وی گفت: این آثار به صورت نمایشگاهی در جام جهانی 2022 دوحه قطر به نمایش گذاشته می شود تا دنیا بفهمد در جنگ هشت ساله چه ظلمی به مردم این کشور شده است.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

هنوز بیستمین دوره انتخاب همسران بازنشسته، بازمانده و ازکارافتاده نمونه

همزمان با 25 ذی الحجه روز خانواده و تجلیل از بازنشستگان، بیستمین دوره منتخب بازنشستگان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.