شناسایی ۱۰۶۰ تغییر کاربری غیر مجاز اراضی کشاورزی


ایسنا/لرستان مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: در نتیجه ۱۰۵ هزار کیلومتر پایش اراضی کشاورزی ۱۰۶۰ تغییر کاربری غیر مجاز شناسایی شده است.

بهرام میردریکوند در مراسم سالروز تاسیس امور اراضی با اشاره به نقش و جایگاه امنیت غذایی در استقلال کشور، عنوان کرد:  سازمان امور اراضی بر اساس وظایف قانونی نظارت و پایش اراضی کشاورزی را به طور جدی در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود:  در نتیجه پایش ۱۰۵ هزار کیلومتر از اراضی کشاورزی۱۰۶۰ تغییر کاربری غیرمجاز شناسایی شده است.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه تعدادی از این تغییر کاربری‌ها در همان ابتدا  شناسایی و توانستیم مانع آنها بشویم، گفت: برای برخی از تغییر کاربری‌ها پرونده تشکیل و از طریق مراجع قضایی با آنها برخورد صورت گرفته، تعدادی نیز تحت اقدام هستند.

میردریکوند خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اراضی کشاورزی به عنوان سرمایه ملی و امانت الهی محسوب می‌شوند و باید تحویل نسل‌های آینده داده شود، بنابراین مردم و مسئولان باید در قبال حفاظت از اراضی کشاورزی خود را مسئول بدانیم.

وی تاکید کرد: از مردم می‌خواهبم هرگونه تغییر کاربری اراضی غیرمجاز را در اطراف روستا و حریم شهرها با شماره تلفن ۱۳۱ گزارش دهند.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: نکته دیگر اینکه مردم قبل از هرگونه معامله  در محدوده شهرها  با مدیریت جهاد یا امور اراضی استان در میان بگذارند تا فریب افراد سودجو را نخورند.

انتهای پیام


خبر مهم

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.