کمیته امداد قم به درمان افراد نیازمند مبتلابه ایدز و هپاتیت کمک می‌کند


ایسنا/قم مدیرکل کمیته امداد استان قم گفت: در افزایش آسیب‌های جامعه، فقط افراد مبتلا مقصر نیستند، مسئولان نیز باید پاسخگو باشند.

محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد استان قم با اشاره به آیه شریفه مَنْ قَتَلَ نَفْسَا بِغَیرِ نَفْسٍ أوفَسادٍ فِی الأَرضِ فَکانَّما قَتَلَ النَّاسَ جمیعاً وَ مَنْ أَحْیاها فَکأَنَّما اَحیا النَّاسَ جمیعاً بیان کرد: اثر ناهنجاری‌های اجتماعی فقط برای یک نفر نیست بلکه یک امت و یک نسل را به فساد می‌کشاند.

وی با بیان اینکه پدیده‌هایی مثل طلاق، اعتیاد و دیگر آسیب‌های اجتماعی مثل آتشی است که همه جامعه را می‌سوزاند، عنوان کرد: طبق آموزه‌های دینی، جامعه بی‌تفاوت به آسیب‌های اجتماعی، اسلامی و انسانی نیست.

مسعودیان راد توجه قرآن کریم به‌سلامت نفسانی و روحی و روانی افراد را در این آیه شریفه خاطرنشان و اظهار کرد: درمانگران افراد مبتلابه هپاتیت و HIV مثبت خسته و ناامید نشوند و کمیته امداد استان قم هم آن‌ها را برای درمان مددجویان و افراد نیازمند مبتلابه این بیماری‌ها یاری خواهد کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان قم افزایش آسیب‌های اجتماعی و این نوع بیماران را یادآور شد و تصریح کرد: کوتاهی برخی مسئولان و اختلاس‌های موجود در سطوح بالا، جامعه را به سمت فقر و آسیب‌های غیرقابل‌جبران می‌کشاند.

وی با اشاره به آسیب‌شناسی این‌گونه ناهنجاری‌های اجتماعی تصریح کرد: در افزایش آسیب‌های جامعه، فقط افراد مبتلابه این بیماری‌ها مقصر نیستند بلکه مسئولان هم باید پاسخگو باشند.

مسعودیان راد با تأکید بر اینکه جوانان و بانوان جامعه در بالندگی و پویایی آن نقش بسزایی دارند گفت: به مددجویان و افراد نیازمند مبتلابه ایدز و هپاتیت که برای درمان خود با مراکز درمان آسیب‌های رفتاری همکاری کنند، کمک می‌شود.

در این مراسم از ۲۵ نفر از مددجویان مبتلابه هپاتیت و HIV مثبت که با مراکز درمانگر همکاری خوبی داشته‌اند با اهدای کارت هدیه قدردانی شد.

انتهای پیام


خبر مهم

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

«افسانتین» نسخه طب سنتی ایران برای بیماری های کبدی

محققان ایرانی در پژوهشی جالب به بررسی نقش گیاه افسنطین در درمان بیماری های کبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.