قطع درخت در حاشیه و بستر رودخانه ممنوع استایسنا/لرستان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: قطع هرگونه درخت در حاشیه و بستر رودخانه ممنوع است.

شیرزاد نجفی در جلسه بررسی اجرای سامانه مدیریت بهره‌برداری و حمل چوب آلات که امروز ۲۹ آذرماه برگزار شد، اظهار کرد: قطع هرگونه درخت در حاشیه و بستر رودخانه ممنوع است‌ و هیچ‌گونه بی‌نظمی در اجرای سامانه مدیریت بهره‌برداری و حمل چوب آلات را نخواهم پذیرفت.

وی تصریح کرد: متأسفانه قاچاق چوب یکی از مهم‌ترین عامل تخریب جنگل‌های زاگرس است و باید برای جلوگیری از این پدیده همه باهم عزمی جدی داشته باشیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان با اشاره به اینکه هیچ مدیر شهرستانی حق جابجایی کاربران را بدون هماهنگی با اداره‌کل ندارد، خاطرنشان کرد: در برخورد با قاچاقچیان چوب ملاحظه‌کاری و سیاسی‌کاری معنی ندارد، باید شفاف و بدون اغماض عمل شود.

نجفی با اشاره به سود سرشار حاصل از فروش چوب قاچاق، اضافه کرد: مجازات بازدارنده و برخورد جدی با مجرمین، نظارت کافی، ورود کما فی سابق دستگاه قضا و نیروی انتظامی به این معقوله، اقدامات زیربنایی از جمله توسعه زراعت چوب، ایجاد مشوق برای کاشت درختان در روستاها و تأمین تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای نگهداری و حفاظت از جنگل‌ها ضروری بوده و بایستی مورد توجه قرا گیرد.

انتهای پیامخبر مهم

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.