دولت سیزدهم‌ مانع از گسترش نظام ربوی در برخی بانک ها شودایسنا/گلستان نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان با اشاره به اینکه دولت قبل شورای فقهی بانک مرکزی را تعطیل کرد، از دولت سیزدهم‌ خواست مانع از گسترش نظام ربوی در برخی بانک ها شود.

سید عبدالهادی حسینی شاهرودی امروز  پنجم آذرماه در جلسه شورای اداری استان گلستان که با حضور وزیر اقتصاد و امور دارایی تشکیل شد، با اشاره به اینکه وزیر اقتصاد اهل استان گلستان و هم استانی ماست، اظهار کرد: در عین حال باید دقت کنیم که توقعات ما از او منافی با منافع ملی نباشد چون او امروز متعلق به کل کشور است.

وی با بیان اینکه در چند دولت قبل وقتی آقای بهمنی رئیس بانک مرکزی بودند، شورای فقهی بانک مرکزی تشکیل شد، افزود: متاسفانه در دولت قبل ابتدا تشکیل جلسات شورا را به تعویق می انداختند اما نهایتا شورا را تعطیل و حذف کردند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه با پیگیری نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ویژه حجت الاسلام بحرینی مصوبه ای برای اصلاح نظام‌بانکی اخذ شده است، خاطرنشان کرد: البته که این مصوبه نیز می تواند ایراداتی داشته باشد اما قطعا اجرای آن در کشور می تواند مفید فایده باشد.

شاهرودی با انتقاد از استقرار نظام ربوی در برخی بانک ها، ادامه داد: خواهش ما از وزیر محترم اقتصاد و امور دارایی این است که نگذارید در دولت سیزدهم هم برخی بانک ها ربا را به هر شکل و توجیهی در نظام اقتصادی کشور وارد کنند.

وی دولت سیزدهم را دولتی نزدیک به افق های انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: بی شک در صورت همت مضاعف و کمک گرفتن از مردم می توان بر مشکلات فائق آمد. 

انتهای پیامخبر مهم

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *